Language switcher

Sa oled siin

Riigiportaal eesti.ee

Riigiportaal eesti.ee on veebikeskkond, kust leiab avalikke e-teenuseid ja informatsiooni riigiga seotud toimingute kohta.

Eesti.ee on turvaline uks e-riiki, pakkudes usaldusväärset ja ajakohast teavet asjaajamise korraldamiseks riigiga, ligipääsu riigiasutuste e-teenustele, endaga seotud infole ja @eesti.ee postkastile.

Eesti.ee pakub eesti, vene ja inglise keeles informatsiooni, mida teha erinevate elusündmuste korral, kui on vaja riigiga suhelda või on soov tegeleda ettevõtlusega.

Eesti.ee annab praktilisi juhiseid ja nõu, kuidas kasutada ja leida avalikke teenuseid. Samuti leiab portaalist ministeeriumide, riigiametite, kohalike omavalitsuste, haridusasutuste, kultuuriasutuste, hoolekandeasutuste ja erialaliitude jt kontaktandmed.

Riigiportaali avaleht mobiiltelefonis

 

Kodanik

  • leiab portaalist vajalikku informatsiooni asjaajamiste korraldamiseks riigiga, näiteks kuidas registreerida lapse sünd, taotleda dokumente või alustada ettevõtlusega.
  • saab kasutada riigiasutuste e-teenuseid, näiteks vaadata oma retsepte, juhilubade kehtivust ja isiklike sõidukite andmeid, esitada peretoetuse ja vanemahüvitise taotluse, vaadata enda andmeid rahvastikuregistris jms.
  • saab kasutada erilahendusi, näiteks suunata @eesti.ee meiliaadress oma igapäevaselt kasutatavale meiliaadressile, digiallkirjastada dokumente jms.

Ettevõtja

leiab riigiportaalist tegutsemiseks vajalikku infot, näiteks maksusüsteemi, raamatupidamise, töötajate arvelevõtmise või erinõuetega tegevusalade kohta.

Ametnik

leiab eesti.ee vahendusel tööks vajalikku infot.

 

Info ja e-teenused

Minu eesti.ee – ligipääs enda kohta käivale infole

Sisselogitud eesti.ee kasutaja saab ülevaate oma andmetest eri registrites, muu hulgas näeb oma retsepte, töövõimetuslehe andmeid ja dokumentide kehtivusaega.

@eesti.ee aadress ja teavitused

Igal Eesti isikukoodiga inimesel on oma e-posti aadress: eesnimi.perekonnanimi(n)@eesti.ee. @eesti.ee e-posti aadress on mõeldud riigi ja inimese suhtluskanaliks, kuhu riik saab saata teateid ja inimest puudutavat infot. Eesnimi.perekonnanimi(n)@eesti.ee aadressile saavad lisaks asutustele e-kirju saata ka teised inimesed – need kirjad suunatakse igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile, portaalis neid ei näe. Ainult riigiasutused saavad kirja saata ka e-postile isikukood [at] eesti.ee.

 

Selleks, et @eesti.ee aadressile tulevad teated kätte saada, peab selle suunama oma isiklikule e-posti aadressile.

Ettevõttel on e-posti aadress registrikood [at] eesti.ee, kuhu riik saab teateid saata. Ettevõtte esindaja saab suunata @eesti.ee aadressi mitmele aadressile, näiteks mitmele töötajale, et oluline info kõigini jõuaks. Samuti on ettevõttel vabaks kasutuseks aadress kujul ettevotte.nimi [at] eesti.ee.

Lisaks saab eesti.ee-s tellida omale e-posti või SMSiga teavitusi – näiteks meeldetuletuse juhiloa aegumise kohta.

 

Riigiportaali kasutusstatistika

  • 2021. aastal ligi 770 000 külastust kuus ja keskmiselt 394 000 sisse loginud kasutajat kuus.
  • @eesti.ee aadress on igapäevasele meiliaadressile suunatud ligi 1 349 700 inimesel ja 102 250 ettevõtjal. (mai 2021)
  • Mobiilinumber on aktiveeritud ligi 1 115 800 inimesel. (mai 2021)
  • Riigiportaali kaudu saadeti inimestele 2021. aastal ligi 1,5 miljonit teavitust.

Populaarseimad teenused

  • oma töövõimetushüvitiste vaatamine,
  • oma retseptide vaatamine,
  • oma andmete vaatamine haigekassas.
 

Riigiportaali teenustase

Riigiportaali eesti.ee kasutatakse kõige rohkem tööpäeviti ajavahemikus 8.30–22.00 ning nädalavahetustel 10.00–22.00.

Seda arvestades ei tee RIA sel ajavahemikul eesti.ee keskkonna katkestusi sagedamini kui kord kuus. Teavitame kasutajaid nendest vähemalt 48 tundi ette. Kasutajaid teavitame ka väljaspool tööaega toimuvatest hooldustöödest, mis kestavad üle 30 minuti.

Probleemide korral palume kirjutada RIA kasutajatoele aadressil help [at] ria.ee.

NB! See teenustase kehtib eesti.ee kui keskkonna kohta. Riigiportaali vahendusel pakuvad enda teenuseid paljud asutused. Iga konkreetse teenuse hooldusajad määrab selle teenuse pakkuja.

Viimati muudetud: 07.01.2022

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!