Language switcher

Sa oled siin

Veebruaris jätkus pahavara ja õngitsuskirjade levik

CERT-EE registreeris veebruaris 170 intsidenti, mida on vähem kui jaanuaris ning mullu samal ajal. Jätkus pahavara levik ning ringlesid pankade nimel saadetud õngitususkirjad.

Aktiviseerusid ettevõtete vastu suunatud e-posti ja arvepettused. Mitu ettevõtet teatasid, et on langenud meilikontode kaaperdamise järel finantspettuse ohvriks, kannatades vähemalt 16 000 euro suurust kahju. Sellised pettused levivad Eestis laiemalt juba eelmise aasta sügisest.

Kuu alguses kasutasid kurjategijad ära Swedbanki ja SEB sümboolikat ning levitasid nende ettevõtete nime alt õngitsuskirju, eesmärgiga varastada inimeste internetipankade kasutajatunnuseid ja paroole. Samuti liikus juba sügisel Eesti asutusi kimbutanud kasutajaandmeid varastav pahavara Loki-Bot. Sel korral saadeti pahavaraga nakatatud manusega e-kirju näiliselt nii Tartu ülikooli kui ka Tallinna ülikooli nimel. 

Veebruaris olid mitme RIA üksuse töötajad seotud riigikogu valimiste turvalisuse tagamisega. CERT-EE juhi Tõnu Tammeri sõnul möödusid valimised turvaliselt ning suurema mõjuga intsidente ei tuvastatud: "Ettevalmistusega alustasime juba kuid varem ning pöörasime sel korral rohkem tähelepanu ka ennetusele. Korraldasime koos valimisteenistusega riigikogusse kandideerijatele küberhügieenikoolitusi ning nõustasime erakondi nende tehniliste lahenduste osas."

Veebruarikuu küberruumi olukorra ülevaade

Veel uudiseid samal teemal

16.04.2019

Märtsikuu ülevaade Eesti ja maailma küberruumis toimuvast

16.4.2019 – Eesti arvutikasutajad puutusid möödunud kuul kokku meiliteeskluse ja finantspettusega ning kaotasid ligi 80 000 eurot. Lunavararünnak tõi ühele maailma suurimale alumiiniumtoodete tootjale Norsk Hydrole 30-35 miljonit eurot kahju.

16.04.2019

Olukord küberruumis – märts 2019

16.4.2019 – Märtsis registreerisime 241 intsidenti, mida oli märkimisväärselt rohkem kui veebruaris, kuid samas siiski vähem kui mullu samal ajal.