Language switcher

Sa oled siin

Valimisteenistus ja RIA koolitavad valimiste kandidaate

Novembri keskel korraldavad riigi valimisteenistus ja Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) Riigikogu valimistel osalevatele kandidaatidele kaks küberturvalisuse koolitust.

Esimene koolitus toimub teisipäeval, 20. novembril kell 15 Tallinnas Riigikogu konverentsisaalis ja teine neljapäeval, 22. novembril kell 11 Tartus Ülikooli raamatukogu Tõstamaa saalis.

„Inimesed, kes ei tööta IT valdkonnas, ei pruugi alati tajuda kübermaailma ohte. RIA roll on neile tähelepanu juhtida ja läbi praktiliste näidete teadlikkust tõsta, et ennetada küberrünnaku ohvriks langemist,“ ütles koolituste läbiviija, RIA intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Tõnu Tammer.

Koolituste vajalikkust on tõestanud maailma kogemus. „Praktika näitab, et kõige enam rünnatakse just kandidaatide ja erakondade veebilehti ning meiliaadresse, mistõttu peame oluliseks teha omalt poolt kõik, et kandidaadid saaksid turvalisi kanaleid kasutada,“ sõnas riigi valimisteenistuse juht Priit Vinkel.

Koolituste toimumise ajal ei ole erakonnad ja üksikkandidaadid veel oma nimekirju esitanud, mistõttu toimub vajadusel lisakoolitus veebruaris Tallinnas. „Novembrikuu valisime seetõttu, et enamik, kes plaanib kandideerida, on selleks ajaks otsuse langetanud. Soovime, et kandidaadid saaksid lihtsad näpunäited ka praktiliselt kasutusele võtta,“ lisas Vinkel.

Huvilistel palume registreeruda hiljemalt kaks päeva enne ürituse toimumist aadressil helena.stepanov@valimised.ee

Vabariigi President kuulutab Riigikogu valimised välja hiljemalt 2. detsembril. Järgmisel tööpäeval pärast mandaatide jaotamist algab kandidaatide registreerimiseks esitamine, mis lõpeb 17. jaanuaril kell 18.

Veel uudiseid samal teemal

01.08.2018

Eesti juhtimisel valmis valimisturvalisuse käsiraamat

1.8.2018 – Riigi Infosüsteemi Ameti eestvedamisel on valminud küberturvalisuse käsiraamat valimiste korraldajatele ja nende küberturvalisuse eest vastutajatele.

02.06.2011

Valmis viimaste Riigikogu valimiste online-kampaania analüüs

2.6.2011 – E-Riigi Akadeemia analüüs vaatleb, kuidas kampaania täpsemalt online-keskkonnas välja nägi ja kui palju panustasid erakonnad ning kandidaadid sotsiaalmeediale.