Language switcher

Sa oled siin

Uuenenud Edge’i veebilehitsejas digiallkirja andmiseks tuleb paigalda värske laiendus (plug-in)

Microsoft alustas 15. jaanuaril Edge veebilehitseja ehk brauseri automaatse uuendamisega. Selleks, et uues Edge’is ID-kaardiga e-teenustes digiallkirju anda, peavad kasutajad veebilehitseja seadistusi ise uuendama.

Microsoft uuendab Windows 10-le mõeldud veebilehitsejat Edge’i. Kuna brauser kolib uuele Chromiumi arhitektuurile, siis tuleb neil kasutajatel, kes annavad otse Edge’is ID-kaardiga e-teenustes digiallkirju, astuda paar sammu, et allkirjastamine toimiks ka uues versioonis. Veebilehitseja seadistamise juhend on teate lõpus.

Eelmises Edge’i versioonis pidi kasutaja samuti ise brauserit seadistama. Uue Edge’i seadistamisel tuleb astuda üks lisasamm varasemast rohkem, sest ID-tarkvara laiendust (plug-in, pistikprogrammi) Microsofti poes veel pole ning see tuleb paigaldada läbi Chrome’i poe. Lähiajal jõuab laiendus ka Microsofti poodi, nii nagu see oli seal varasema versiooni jaoks.

Uuendus puudutab neid kasutajaid, kes annavad e-teenustes digiallkirju ID-kaardiga ja kasutavad Edge’i brauserit, DigiDoc4 tarkvaras saab dokumente tavapäraselt allkirjastada ja krüpteerida. 2020. aasta jaanuarikuu lõpus tuleb RIA välja uue DigiDoc4 tarkvaraga, mis võimaldab digiallkirjastada ka Smart-IDga.

Juhend

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
6630 256
5851 7028
seiko.kuik@ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

05.02.2020

RIA ID-tarkvara võimaldab nüüdsest Smart-IDga digiallkirjastada 

ID-tarkvara DigiDoc4 uues versioonis saab dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja mobiil-ID-le ka Smart-ID-ga. 

30.01.2020

RIA vastvalminud riigi allkirjastamisteenus hoiab asutuse kulusid kokku

Riigi Infosüsteemi Ametil (RIA) on valminud riigi allkirjastamisteenus, mis võimaldab luua ID-kaardi ja mobiil-ID-ga digiallkirjastatud dokumente ning allkirju valideerida. RIA ootab tasuta teenust kasutama kõiki avaliku ülesande täitjaid.