Language switcher

Sa oled siin

Uuenenud Edge’i veebilehitsejas digiallkirja andmiseks tuleb paigalda värske laiendus (plug-in)

Microsoft alustas 15. jaanuaril Edge veebilehitseja ehk brauseri automaatse uuendamisega. Selleks, et uues Edge’is ID-kaardiga e-teenustes digiallkirju anda, peavad kasutajad veebilehitseja seadistusi ise uuendama.

Microsoft uuendab Windows 10-le mõeldud veebilehitsejat Edge’i. Kuna brauser kolib uuele Chromiumi arhitektuurile, siis tuleb neil kasutajatel, kes annavad otse Edge’is ID-kaardiga e-teenustes digiallkirju, astuda paar sammu, et allkirjastamine toimiks ka uues versioonis. Veebilehitseja seadistamise juhend on teate lõpus.

Eelmises Edge’i versioonis pidi kasutaja samuti ise brauserit seadistama. Uue Edge’i seadistamisel tuleb astuda üks lisasamm varasemast rohkem, sest ID-tarkvara laiendust (plug-in, pistikprogrammi) Microsofti poes veel pole ning see tuleb paigaldada läbi Chrome’i poe. Lähiajal jõuab laiendus ka Microsofti poodi, nii nagu see oli seal varasema versiooni jaoks.

Uuendus puudutab neid kasutajaid, kes annavad e-teenustes digiallkirju ID-kaardiga ja kasutavad Edge’i brauserit, DigiDoc4 tarkvaras saab dokumente tavapäraselt allkirjastada ja krüpteerida. 2020. aasta jaanuarikuu lõpus tuleb RIA välja uue DigiDoc4 tarkvaraga, mis võimaldab digiallkirjastada ka Smart-IDga.

Juhend

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
6630 256
5851 7028
seiko.kuik@ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

09.06.2020

ID-tarkvara töötab taas ka Firefoxi brauseris

09.06.2020 – Firefoxi uus versioon (77.0) toetab taas ID-tarkvara Windowsi operatsioonisüsteemi. Lisaks avalikustab Riigi Infosüsteemi Amet lähiajal ID-tarkvara, mis toetab Edge Chromium brauserit ja Ubuntu 20.04 LTS-i.

29. mail alates kella kahest öösel võimalik kasutada mobiil-ID ja Smart-ID-d, ajatempli- ja kehtivuskinnitusteenust ning anda digiallkirju. 
25.05.2020

Planeeritud hooldustööde tõttu katkeb lühiajaliselt ID-kaardi, Mobiil-ID ja Smart-ID kasutamine e-teenustes

26.05.2020 – SK ID Solutions, kes on Eesti riigi partner sertifitseerimis- ja ajatempliteenuses, teeb ajavahemikul 28. mai kell 23.00 kuni 29. mai kell 5.00 oma infosüsteemi plaanilist hooldust. Hooldustöö tõttu pole 29. mail alates kella kahest öösel võimalik kasutada mobiil-ID ja Smart-ID-d, ajatempli- ja kehtivuskinnitusteenust ning anda digiallkirju.