Language switcher

Sa oled siin

Teisipäeval uuenes küberteadmiste portaal itvaatlik.ee

Sel nädalal alustas tööd uuenduskuuri läbinud IT-vaatliku portaal, mis koondab ühte keskkonda kokku kasulikud näpunäited, kuidas oma küberturvalisust parandada. Veebisaidi sihtrühmaks on nii eraisikud, ettevõtted kui ka avalik sektor.

Kui varem oli portaal pigem kampaaniapõhine, siis nüüd on see suunatud igale Eesti inimesele. Eesmärk on anda nii eraisikutele, ettevõtjatele kui ka avaliku sektori teenistujatele lihtsaid soovitusi ja praktilist nõu, kuidas kübermaailmas turvaliselt liigelda.

Uuenduskuuri tulemusel on staatilise kampaanialehe asemel nüüd terviklik lahendus, kuhu aegamööda rohkem infot lisada. IT-vaatliku veebilehe kasutaja jaoks on info nüüd kergemini leitav, lisaks on portaal visuaalselt uue ilmega ja mugavam kasutada.

Portaali lisandus ka uusi alajaotusi. Näiteks on seal nüüd sektsioon „Avalikule sektorile“, mis tutvustab Eesti infoturbestandardit ehk E-ITSi ja suunab lugeja edasi standardi portaali.

„Soovime, et järjest rohkem inimesi leiaks tee IT-vaatliku portaali ja saaks sealt praktilist nõu, kuidas küberintsidente ennetada. Uuringud on näidanud, et Eesti venekeelse elanikkonna küberteadlikkus vajaks parandamist, eriti just vanemaealiste hulgas. Sellest lähtuvalt täiendasime ka portaali venekeelset osa,“ selgitas Riigi Infosüsteemi Ameti analüüsi- ja ennetusosakonna juhataja Märt Hiietamm. "Tulevikus saame vajadusel lisada portaali veel keeli, näiteks inglise keele,” ütles Hiietamm.

Külasta uuenenud portaali itvaatlik.ee »

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2021

Olukord küberruumis – oktoober 2021

17.11.2021 – Oktoobris registreerisime 202 mõjuga intsidenti, mis on selle aasta kõrgeim näitaja. Sellele lisanduvad automaatseirest tuvastatud intsidendid.

22.10.2021

Olukord küberruumis – september 2021

22.10.2021 – Septembris registreerisime 190 mõjuga intsidenti, mis on selle aasta kõrgeim näitaja. Sellele lisanduvad automaatseirest tuvastatud intsidendid.