Language switcher

Sa oled siin

Sotsiaalministeerium: TEHIKu juhiks saab Margus Arm

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse uueks juhiks valiti avaliku konkursi tulemusena senine Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja Margus Arm, kes alustab uues ametis tööd 1. jaanuarist 2022.

„Viimased aastad on koroonaviiruse tõttu olnud TEHIKu jaoks küllaltki pingelised, ootused on suured ja eeldavad kiireid lahendusi. Väljakutsed on põnevad ja usun, et RIAs saadud kogemused aitavad mul neid ootusi ka hästi täita. Katrin Reinhold on loonud tugeva IT-maja ning selle töö ülevõtmine ja edasiarendamine on privileeg,“ ütles Margus Arm. „Minu ülesanne on jätkata TEHIKus riigile ja inimestele vajalike digiteenuste arendamist ning toetada tarkade IT-lahenduste kaudu nii palju kui võimalik seda, et riigi poolt loodud tervise-, töö- ja sotsiaalvaldkonna teenused oleksid mugavad ja kättesaadavad.“

„Margus Arm asub juhtima Eesti riigi ja elanike jaoks üht olulisimat IT-maja – väljakutsed on TEHIKul suured. Meie elanike ootus riigiga suhtluses on, et see oleks lihtne, kiire ja turvaline. Samal ajal on riigi jaoks kriitilise tähtsusega küberturvalisus ja kaasaegsed lahendused. Unustada ei saa ka Eesti digiriigi mainet, mille nimel töö tulevikus jätkuma peab. Minu ootused TEHIKu uuele juhile on kõrged, aga olen lootusrikas,“ ütles sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiige sõnul on TEHIK taganud COVID-19 kriisi ajal Eesti riigile rohkelt hädavajalikke infotehnoloogilisi lahendusi, alustades COVID-19 avaandmetest ja digiregistratuuri arendustöödest kuni patsiendiportaali ja ELi digitaalsete COVIDi tõenditeni. „Nende tegevuste taustal on TEHIK viinud ellu märkimisväärseid kaitstud ja turvalisi arendusi Eesti tervise-, sotsiaal- ning töövaldkonna e-teenustes, mis muudavad riigiga asjaajamise kiiremaks ja mugavamaks,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Tunnustan TEHIKu innovaatilise kollektiivi pühendumist ja panust nii COVID-19 kriisi vältel kui enne seda ning soovin tööperele ja uuele juhile palju jätkuvat tarkust, edu ning kordaminekuid.“

Margus Armil on Estonian Business Schoolist ärijuhtimise magistrikraad ja ta on end täiendanud Tartu Ülikooli ettevõtluse ja tehnoloogia magistriõppes. Alates 2016. aastast töötab Arm RIAs, kus esimesed kolm aastat juhtis ta eID osakonda ning viimased kaks aastat on peadirektori asetäitjana juhtinud kogu riigi infosüsteemide teenistust. Enne RIA meeskonnaga liitumist töötas Margus Arm pikalt erasektoris, kus juhtis meeskondi SEB pangas ja SK ID Solutions ASis.

TEHIKu endine direktor Katrin Reinhold, kes juhtis asutuse tööd ligi viis aastat, lahkus ametist 11. oktoobril.

Margus Armi kinnitasid ametisse sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Sotsiaalministeerium kuulutas avaliku konkursi Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse peadirektori leidmiseks välja tänavu oktoobris.

Sotsiaalministeeriumi pressiteade, 10. november 2021

Veel uudiseid samal teemal

13.11.2021

RIA pakub viie miljoni euro suurust lepingut sündmusteenuste arenduspartnerile

13.11.2021 – Riigi infosüsteemi amet (RIA) otsib partnerit, kellega arendada välja sündmusteenuste kesksed platvormid selleks, et lihtsustada inimeste asjaajamist ning muuta riigi teenused automaatsemaks.

05.10.2021

MKM: #Bürokratt muudab riigiga suhtluse radikaalselt lihtsamaks 

5.10.2021 – Septembris algasid kodaniku virtuaalse assistendi #bürokratt tehnilised arendustööd, et aasta lõpuks saaks #bürokrati juba kolmes riigi teeninduskeskkonnas kasutusele võtta. Täna tutvustas asekantsler Siim Sikkut #bürokrati visiooni ka e-Eesti esitluskeskust külastanud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyenile.