Language switcher

Sa oled siin

Riigi Infosüsteemi Amet tuli välja kasutajasõbralikuma id.ee portaaliga

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) muutis id.ee portaali kasutajasõbralikumaks, et julgustada inimesi kasutama rohkem riigi e-teenuseid. 

Id.ee portaal annab infot nii elektroonilise identiteedi (eID) lõppkasutajatele kui ka teenuste arendajatele. Samuti on see koht, kust alla laadida uusim ID-tarkvara.

„Viimase kuue kuu jooksul on elektroonilise identiteedi (eID) vahendeid ehk ID-kaarti, mobiil-ID-d ja Smart-ID-d kasutanud 70% elanikkonnast, mis tähendab, et ca 900 000 inimest kuus logib end sisse mõnda e-teenusesse või annab mõne digiallkirja. Kalendrikuus tehakse kokku umbes 30 miljonit toimingut. Selliste mahtude korral võib loomulikult tekkida ka küsimusi eID vahendite kasutamise kohta. Veebileht id.ee proovib neile olukordadele vastuseid anda ja mured lahendada,“ kommenteeris RIA peadirektori asetäitja Margus Arm. „Loodame, et uuenenud id.ee portaal julgustab inimesi rohkem eID vahendeid kasutama ja aitab seega kaasa meie põhieesmärgile tagada Eestis turvalise ja maailmatasemel elektroonilise identiteedi jätkusuutlik toimimine,“ lisas ta. 

Uuenenud id.ee portaalist leiab vajalikku informatsiooni ja õpetusi, mis aitavad e-teenuste kasutamisega algust teha. Näiteks on üleval digitaalse allkirja andmise õpetus ning võimalikud lahendused mobiil-ID kasutamisel tekkinud tõrgetele. Lisaks on hea teada, et eID vahendite abil saab ligi ka oma isiklikule teabele, näiteks tervise- ja pensioniandmetele. 

Kõige vähem leiab eID vahendite kasutajaid 18-25 aastaste noorte ja vanemaealiste seas, mistõttu alustas RIA teavituskampaaniat „Meil on sulle parem id.ee“. Kampaania eesmärk on julgustada eID maailmaga tutvujaid kasutama eID vahendeid ja juhtida tähelepanu uuenenud veebikeskkonnale, kus on võimalik end eID teemadel harida ja ka murede korral lahendusi leida. Kampaaniat rahastatakse Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine” (Euroopa Regionaalarengu Fond).

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) on riiklik kompetentsikeskus, kes kujundab ja kindlustab Eesti infoühiskonna alustalasid: arendab ja haldab e-riigi keskseid taristuteenuseid ning tagab riigi küberturvalisuse. RIA kuulub Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi valitsemisalasse.

Lisainformatsioon: 
Kertu Kärk
RIA kommunikatsioonijuht
kertu.kark@ria.ee 
 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020

RIA tähistab küberturvalisuse kuud

01.10.2020 – Juba kaheksandat aastat tähistatakse Euroopas oktoobris küberturvalisuse kuud, mille eesmärk on suurendada Euroopa Liidu inimeste teadlikkust võrguturvalisusest. Sel aastal pöörab RIA IT-vaatliku kampaaniaga erilist tähelepanu ettevõtete küberturvalisusele.

21.09.2020

MacOSi versioonis 11 (Big Sur) võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel

21.09.2020 – Selle aasta sügisel välja tulevas uues Apple’i operatsioonisüsteemi versioonis 11 (macOS Big Sur) võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel.