Language switcher

Sa oled siin

RIA värskendas ID-tarkvara

Riigi infosüsteemi amet avaldas 20. juulil ID-tarkvara uue versiooni (2022.6). Suurim muudatus on toe lõppemine Windowsi 32-bitistele operatsioonisüsteemidele.

Uus ID-tarkvara versioon ei toeta Windows 8.1, Windows Server 2012 R2 ja Windowsi 32-bitiseid operatsioonisüsteeme. Tugi lõppeb peamiselt ühel põhjusel: mainitud operatsioonisüsteemidele ei arendata enam hädavajalikke tarkvarakomponente ning see mõjutab ka ID-tarkvara toimimist nendes süsteemides.

Otsust toetas ka kasutajate statistika. Alla ühe protsendi inimestest kasutas ID-tarkvara loetletud operatsioonisüsteemidega. Toe kadumine tähendab seda, et RIA ei testi, kas ID-tarkvara töötab mainitud operatsioonisüsteemides tõrgeteta ega arenda nendele süsteemidele uusi versioone. Samuti ei saa probleemide korral kasutajatugi aidata.

Neile, kes veel nimetatud süsteeme kasutavad, soovitame ID-tarkvara kasutamiseks uuendada arvuti operatsioonisüsteemi ja minna üle 64-bitisele versioonile. ID-tarkvara poolt toetatud operatsioonisüsteemide nimekiri on leitav veebilehelt id.ee.

Kui aga operatsioonisüsteemi uuendamine pole kohe võimalik, saab digiallkirjastamiseks kasutada nutiseadmetele loodud äppi nimega RIA DigiDoc. RIA DigiDoc äpiga saab kiiresti, lihtsalt ja mugavalt dokumente allkirjastada, digiallkirjade kehtivust kontrollida, dokumente krüpteerida ja dekrüpteerida. Samuti saab äpiga allkirjastatud faile mobiilselt avada, salvestada ja jagada. RIA DigiDoci kohta saab rohkem lugeda siit.

ID-tarkvara (versioon 2022.6) peamised uuendused ja muudatused:
  • lisandub Ubuntu 22.04 ID-tarkvara tugi
  • lõppeb Windows 8.1 ja Windows Server 2012 R2 tugi
  • lõppeb Windows 32-bit operatsioonisüsteemi tugi
  • eemaldatakse DigiDoc4 kliendist võimalus eesti.ee e-posti suunata ja suunamisi vaadata, sest seda saab mugavamalt teha eesti.ee portaalis
  • ekraanilugerite täiendused ja parandused
  • komponentide uuendused ja veaparandused

Täpsema info ID-tarkvara muudatuste kohta leiab siit. ID-tarkvara värskeima versiooni saab alla laadida veebilehelt id.ee.

Seiko Kuik 
RIA pressiesindaja

Veel uudiseid samal teemal

28.07.2022

Muutub ID-kaardi kasutajatoe teenindusaeg 

28.07.2022 - Alates 1. augustist võtab ID-kaardi kasutajatugi kõnesid vastu tööpäevadel kella 8.30-17.00ni. 

29.06.2022

Mobiil-ID taotlemine muutub lihtsamaks ja kiiremaks

29.06.2022 - Alates 2. juulist muutub Mobiil-ID taotlemine oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks, sest enam ei pea Mobiil-ID-d politsei kodulehel aktiveerima ja kõik saab tehtud mobiilioperaatorite juures. Ka pärast 2.07.2022 on Mobiil-ID endiselt riikliku garantiiga isikutunnistus. Siiani väljastatud Mobiil-IDd on jõus nende kehtivusaja lõpuni.