Language switcher

Sa oled siin

RIA sõlmis Indiaga koostöölepingu küberturvalisuse kaitseks

Täna, 21. augustil sõlmis Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koostöölepingu Indiaga, mille järgi hakkavad kaks riiki efektiivsemalt küberturvalisust kaitsma.

RIA peadirektor Margus Noormaa allkirjastas memorandumi India Elektroonika ja Infotehnoloogiaministeeriumiga. Koostööleppe kohaselt hakkavad RIA intsidentide lahendamise osakond  (CERT-EE) ja India sarnane küberüksus regulaarselt infot vahetama, üksteist nõustama ja abistama ning vajadusel eksperte vahetama. 

„Küberturvalisuse tagamine eeldab paljude riikide omavahelist tihedat suhtlemist ning regulaarset info vahetamist. Küberruum on meie ühine vastutusala, siin ei kehti riigipiirid, mistõttu on iga riigi panus turvalisuse tagamisse väga oluline,“ märkis RIA peadirektor Margus Noormaa.

Lisaks küberturvalisuse koostöömemorandumile allkirjastati veel kaks koostöölepingut - diplomaatiliste passide viisavabaduse leping välisministeeriumiga ning e-valitsemise koostöömemorandum majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
helen.uldrich@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2020

RIA soovitab Internet Exploreri kasutamist ajutiselt vältida

Küberkurjategijad  kasutavad ära üht detsembri keskel avaldatud kriitilist turvanõrkust, mis võimaldab Internet Exploreri internetibrauseri kasutajate arvutisse pahavara saata. Kuna tavakasutajatele turvapaika hetkel olemas ei ole, soovitab Riigi Infosüsteemi Amet kuni uute turvapaikade saabumiseni Internet Exploreri kasutamist ajutiselt vältida. 

17.01.2020

Olukord küberruumis - detsember 2019

Detsembris registreerisime 268 intsidenti, mis on aasta keskmisel tasemel.