Language switcher

Sa oled siin

RIA sõlmis Indiaga koostöölepingu küberturvalisuse kaitseks

Täna, 21. augustil sõlmis Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koostöölepingu Indiaga, mille järgi hakkavad kaks riiki efektiivsemalt küberturvalisust kaitsma.

RIA peadirektor Margus Noormaa allkirjastas memorandumi India Elektroonika ja Infotehnoloogiaministeeriumiga. Koostööleppe kohaselt hakkavad RIA intsidentide lahendamise osakond  (CERT-EE) ja India sarnane küberüksus regulaarselt infot vahetama, üksteist nõustama ja abistama ning vajadusel eksperte vahetama. 

„Küberturvalisuse tagamine eeldab paljude riikide omavahelist tihedat suhtlemist ning regulaarset info vahetamist. Küberruum on meie ühine vastutusala, siin ei kehti riigipiirid, mistõttu on iga riigi panus turvalisuse tagamisse väga oluline,“ märkis RIA peadirektor Margus Noormaa.

Lisaks küberturvalisuse koostöömemorandumile allkirjastati veel kaks koostöölepingut - diplomaatiliste passide viisavabaduse leping välisministeeriumiga ning e-valitsemise koostöömemorandum majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
helen.uldrich@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

10.07.2020

Lunavararünnakud on muutunud jõhkramaks

10.07.2020 – Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) küberruumi teise kvartali ülevaatest selgub, et lunavararünnakute taktika on muutunud järjest jõhkramaks, sest lisaks andmete krüpteerimisele need ka varastatakse ja ähvardatakse avalikustada.

10.07.2020

Trendid ja tähelepanekud küberruumis – II kvartal 2020

09.07.2020 – Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse teenistus koostab iga kuu küberturvalisuse ülevaadet ja kord kvartalis kvartaliülevaadet, mis on igakuisest kirjeldusest analüüsivam ja ettevaatavam.