Language switcher

Sa oled siin

RIA sõlmis Indiaga koostöölepingu küberturvalisuse kaitseks

Täna, 21. augustil sõlmis Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koostöölepingu Indiaga, mille järgi hakkavad kaks riiki efektiivsemalt küberturvalisust kaitsma.

RIA peadirektor Margus Noormaa allkirjastas memorandumi India Elektroonika ja Infotehnoloogiaministeeriumiga. Koostööleppe kohaselt hakkavad RIA intsidentide lahendamise osakond  (CERT-EE) ja India sarnane küberüksus regulaarselt infot vahetama, üksteist nõustama ja abistama ning vajadusel eksperte vahetama. 

„Küberturvalisuse tagamine eeldab paljude riikide omavahelist tihedat suhtlemist ning regulaarset info vahetamist. Küberruum on meie ühine vastutusala, siin ei kehti riigipiirid, mistõttu on iga riigi panus turvalisuse tagamisse väga oluline,“ märkis RIA peadirektor Margus Noormaa.

Lisaks küberturvalisuse koostöömemorandumile allkirjastati veel kaks koostöölepingut - diplomaatiliste passide viisavabaduse leping välisministeeriumiga ning e-valitsemise koostöömemorandum majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
helen.uldrich@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

16.09.2019

Olukord küberruumis - august 2019

16.09.2019 – Augustis registreerisime 280 intsidenti, mis oli samal tasemel võrreldes mullusega. 

02.09.2019

Uku Särekanno asub tööle Euroopa Liidu IT-agentuuri eu-LISA

RIA küberturvalisuse teenistuse juht Uku Särekanno asub 1. oktoobrist tööle ELi IT-agentuuri eu-LISA, kus ta hakkab koordineerima uute suuremahuliste andmebaaside kasutusele võtmist Schengeni alas. Peadirektori asetäitja ametikoha täitmiseks kuulutatakse lähiajal välja avalik konkurss.