Language switcher

Sa oled siin

RIA peadirektori asetäitjaks sai Margus Arm

Margus Arm töötab RIA-s 2016. aasta sügisest ning tal on pikaajaline kogemus Eesti e-riigi lahendustega. Ta kaasati 2002. aastal ID-kaardi kasutusele võtmisesse ning on sellest saati olnud seotud Eesti e-teenuste arendamise ja töös hoidmisega. Arm oli 2017. aastal toimunud ID-kaardi kriisi lahendamise üks juhtfiguure.

„Minu jaoks esitab alanud aasta uue ja põneva väljakutse ning annab võimaluse e-riigi arengusse senisest laialdasemalt panustada. Eesmärk on jätkata seni algatatud tegevusi ning viia need edukalt üle finišijoone. Näen, et RIA meeskonnad, loomulikult ka kõik riigi IT-majad, saaksid teha tihedamalt koostööd. Eesti pole e-riik, kui meie alusteenused, nagu riigivõrk, X-tee ja elektrooniline identiteet, pole käideldavad, kättesaadavad või töökindlad. RIA meeskondadest kiirgab innovatsiooni ning proovin värskeid ideid parimal moel meie vankri ette rakendada,“ sõnas Arm.

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Margus Arm eeskujuks oma väärtuste, professionaalsuse ja töösse suhtumisega. „Ta on lahendustele orienteeritud ja näeb keerulistes olukordades lahendusi, mitte takistusi ja probleeme. Tal on laia ja Eesti riigile tähtsa valdkonna juhtimiseks olemas vajalikud teadmised ja kogemused, teda kuulatakse alati huviga ja tema arvamusel on mõju. Soovin Margusele jõudu ja jaksu ning selget pead.“

Margus Armil on EBS-i ärijuhtimise magistrikraad, ta on end täiendanud ka Tartu Ülikooli ettevõtluse ja tehnoloogia magistriõppes. Ta osaleb 2019/2020 Newton V koolitusprogrammis. Ta töötas pikalt erasektoris ning juhtis meeskondi SEB pangas ja SK ID Solutions AS-is.

RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal juhib riigi infosüsteemi teenistust, mille alla kuuluvad andmevahetuse (X-tee ja RIHA), elektroonilise identiteedi, riigiportaali, riigivõrgu, valimiste infosüsteemide arenduse, tehnoloogia-  ning teeninduse ja protsesside arenduse osakonnad.

Kertu Kärk
RIA kommunikatsioonijuht
5850 9665
kertu.kark [at] ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

13.11.2021

RIA pakub viie miljoni euro suurust lepingut sündmusteenuste arenduspartnerile

13.11.2021 – Riigi infosüsteemi amet (RIA) otsib partnerit, kellega arendada välja sündmusteenuste kesksed platvormid selleks, et lihtsustada inimeste asjaajamist ning muuta riigi teenused automaatsemaks.

10.11.2021

Sotsiaalministeerium: TEHIKu juhiks saab Margus Arm

10.11.2021 – Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse uueks juhiks valiti avaliku konkursi tulemusena senine Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja Margus Arm, kes alustab uues ametis tööd 1. jaanuarist 2022.