Language switcher

Sa oled siin

RIA peadirektori asetäitjaks saab Joonas Heiter

1. jaanuarist hakkab RIA riigi infosüsteemi teenistust (RIS) tüürima Joonas Heiter, kes alates 2018. aastast on juhtinud samas teenistuses andmevahetuse osakonda.

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Joonas Heiter tõestanud ennast hea ja tasakaaluka juhina, kes leiab mistahes olukorrale lahenduse. „Ta tunneb hästi infosüsteemide valdkonda, tal on hea ülevaade nii organisatsioonist tervikuna kui ka teenistuse tegemistest, seal hulgas e-riigi toimimisest laiemalt. Ta teab hästi, mis on meie valukohad ning kus saame tehtuga rahul olla,“ selgitas Margus Noormaa.

Joonas Heiterit motiveeris teenistuse juhi kohale kandideerima ambitsioon rääkida kaasa digiriigi järgmistes edulugudes. „RIA on tervikuna seotud väga mitme digiriigi arendusprojektiga, mille õnnestumise eelduseks on meie inimesed, protsessid ja töökorraldus. Tahan anda enda panuse sellesse, et meist sõltuvad e-riigi arendused õnnestuksid ning tooksid kasu kõigile inimestele, kes igapäevaselt e-riigi teenuseid kasutavad,“ ütles Heiter.

Joonas Heiter. Ülikonnas tum,edapäine mees sinisel taustal

Enne RIAsse tööle asumist 2018. aastal töötas Joonas Heiter Elisa Eesti ASis, kus juhtis erinevaid tiime, sh taristu valdkonna ja raadiovõrgu planeerimise osakonna tööd. Ta on lõpetanud magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni erialal ning lisaks Tartu ülikoolis ärijuhtimise erialal.

RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal juhib riigi infosüsteemi teenistust, mille alla kuuluvad andmevahetuse (X-tee ja RIHA), elektroonilise identiteedi, riigiportaali, riigivõrgu, valimiste infosüsteemide arenduse, tehnoloogia- ning kliendikogemuse ja teeninduse osakonnad. Samuti koordineerib ta RIA peaarhitekti ning äriarhitekti tööd.

Seni riigi infosüsteemi teenistust juhtinud Margus Arm jätkab riigiteenistust Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) juhina alates 20. detsembrist 2021.

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2022

ID-kaardiga allkirjastamisel on vaja Web eID sisselülitada

18.05.2022 – Kas sul ei õnnestu e-teenuses ID-kaardiga allkirjastamine? Kontrolli, kas sinu veebilehitsejas on Web eID laiendus sisselülitatud.

10.05.2022

RIA sõlmis viieaastase mobiil-ID lepingu

10.5.2022 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning sertifitseerimisteenuse pakkuja SK ID Solutions AS (SK) sõlmisid mobiil-ID teenuse tagamiseks viieaastase lepingu, mis jõustub 2. juulist.