Language switcher

Sa oled siin

RIA peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson naaseb erasektorisse

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) riigi infosüsteemi teenistuse juht Andrus Kaarelson lahkub selle aasta lõpus RIAst ning läheb tagasi tööle erasektorisse. 

„Olen siiralt tänulik RIA kolleegidele ning headele koostööpartneritele ja klientidele, kellega õnnestus viimase pea kolme aasta jooksul riigi IT-vallas mägesid liigutada. Mul oli õnn kuuluda mitmesse väga heasse meeskonda, kellega käivitasime olulisi teenuseid nii inimestele kui ka avaliku sektori asutustele,” ütles Andrus Kaarelson.

“Tänu nende meeskondade ühistele pingutusele ning väga heale koostööle partneritega on Eesti inimesteni jõudnud uuenenud riigiportaal , uus ID-kaart, kesksed autentimis- ja allkirjastamisteenused ning tänavu kevadel viisime koostöös Riigi Valimisteenistusega turvaliselt läbi kahed e-valimised. Mul on hea meel, et alustasime uue valimiste infosüsteemi arendamist ning hoog on sees ka riigivõrgu moderniseerimisel. Täiendavalt on prototüüpimisel nii uus hajus RIHA kui ka innovatiivne volitusteenus, mis võib saada järgmiseks suureks “asjaks” riigi IT-valdkonnas ja olla lähikümnendil üks Eesti kui andmepõhise majanduse arengumootoreid,” lisas Kaarelson  

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Andrus Kaarelson olnud riigi infosüsteemi teenistusele väga hea juht: „Tema eestvedamisel on RIAs ära tehtud palju tähtsaid asju, nagu riigivõrgu kaasajastamise käivitamine, infosüsteemi osakondade uuendamine, töökorralduse parandamine, riigi infosüsteemi strateegiliste suundade elluviimine ja palju muud. Ma tänan Andrust kogu südamest tema tehtud töö eest RIAs ning soovin talle uues ametis palju jõudu! ”

 

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
5851 7028

 

Veel uudiseid samal teemal

22.10.2021

Politsei tuletab meelde: kontrolli, kas tead oma dokumendi PIN-koode

22.10.2021 – Alates uuest aastast ei väljasta Politsei- ja Piirivalveamet enam uusi PIN-koode neile dokumendi kasutajatele, kelle ID-kaart, elamisloakaart või digi-ID on välja antud enne 30.11.2018.

06.10.2021

MKM: Riik võtab uuel aastal ette digiriigi taakvara probleemi

6.10.2021 – Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul keskendub riik järgmisel aastal riigi oluliste infosüsteemide uuendamisele ja ülalhoiu tagamisele, et vähendada küberturbe riske ja tagada digiriigi jätkusuutlikkus. Selleks eraldati 2022. aasta riigieelarvest täiendavad 14,4 miljonit eurot.