Language switcher

Sa oled siin

RIA peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson naaseb erasektorisse

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) riigi infosüsteemi teenistuse juht Andrus Kaarelson lahkub selle aasta lõpus RIAst ning läheb tagasi tööle erasektorisse. 

„Olen siiralt tänulik RIA kolleegidele ning headele koostööpartneritele ja klientidele, kellega õnnestus viimase pea kolme aasta jooksul riigi IT-vallas mägesid liigutada. Mul oli õnn kuuluda mitmesse väga heasse meeskonda, kellega käivitasime olulisi teenuseid nii inimestele kui ka avaliku sektori asutustele,” ütles Andrus Kaarelson.

“Tänu nende meeskondade ühistele pingutusele ning väga heale koostööle partneritega on Eesti inimesteni jõudnud uuenenud riigiportaal , uus ID-kaart, kesksed autentimis- ja allkirjastamisteenused ning tänavu kevadel viisime koostöös Riigi Valimisteenistusega turvaliselt läbi kahed e-valimised. Mul on hea meel, et alustasime uue valimiste infosüsteemi arendamist ning hoog on sees ka riigivõrgu moderniseerimisel. Täiendavalt on prototüüpimisel nii uus hajus RIHA kui ka innovatiivne volitusteenus, mis võib saada järgmiseks suureks “asjaks” riigi IT-valdkonnas ja olla lähikümnendil üks Eesti kui andmepõhise majanduse arengumootoreid,” lisas Kaarelson  

RIA peadirektori Margus Noormaa sõnul on Andrus Kaarelson olnud riigi infosüsteemi teenistusele väga hea juht: „Tema eestvedamisel on RIAs ära tehtud palju tähtsaid asju, nagu riigivõrgu kaasajastamise käivitamine, infosüsteemi osakondade uuendamine, töökorralduse parandamine, riigi infosüsteemi strateegiliste suundade elluviimine ja palju muud. Ma tänan Andrust kogu südamest tema tehtud töö eest RIAs ning soovin talle uues ametis palju jõudu! ”

 

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
5851 7028

 

Veel uudiseid samal teemal

17.01.2020

Uuenenud Edge’i veebilehitsejas digiallkirja andmiseks tuleb paigalda värske laiendus (plug-in)

Microsoft alustas 15. jaanuaril Edge veebilehitseja ehk brauseri automaatse uuendamisega. Selleks, et uues Edge’is ID-kaardiga e-teenustes digiallkirju anda, peavad kasutajad veebilehitseja seadistusi ise uuendama.

03.01.2020

RIA peadirektori asetäitjaks sai Margus Arm

Margus Arm töötab RIA-s 2016. aasta sügisest ning tal on pikaajaline kogemus Eesti e-riigi lahendustega. Ta kaasati 2002. aastal ID-kaardi kasutusele võtmisesse ning on sellest saati olnud seotud Eesti e-teenuste arendamise ja töös hoidmisega. Arm oli 2017. aastal toimunud ID-kaardi kriisi lahendamise üks juhtfiguure.