Language switcher

Sa oled siin

RIA otsib Eesti Infoturbestandardi portaalile arenduspartnereid

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) otsib partnereid, kes arendavad edasi ja hooldavad Eesti Infoturbestandardi (E-ITS) portaali ning loovad vajadusel portaali tarbeks uusi lahendusi. Raamhanke maksumus on miljon eurot ning leping sõlmitakse neljaks aastaks.

E-ITSi on eestikeelne ja Eesti õigusruumile sobiv töövahend organisatsioonidele infoturbe käsitlemiseks, mis on ühtlasi vastavuses rahvusvaheliselt tunnustatud standardiga ISO/IEC 27001. E-ITS annab organisatsioonidele tervikpildi infoturbe meetmetest ja juhised, kuidas neid vastavalt organisatsiooni vajadustele rakendada. Eesti Infoturbestandard on leitav E-ITSi portaalist https://eits.ria.ee/ ning RIA otsibki sellele portaalile arenduspartnerit.
 
„Asjakohaste küberturvalisuse seaduse muudatuste vastuvõtmisel muutub E-ITS kohustuslikuks. See tähendab, et rohkematel asutustel ja organisatsioonidel on kohustus E-ITSi meetmeid rakendada. Näiteks peavad varsti perearstid E-ITSi kasutusele võtma ehk astuma samme, et nende infosüsteemid oleksid seaduses ettenähtud tasemel kaitstud. Kõik see tähendab, et huvi portaali vastu kasvab ning seetõttu vajame ka arenduspartnerit, kes aitaks portaali edasi arendada ja hooldada,“ ütles RIA riigi infoturbemeetmete osakonna juhataja Rain Ojastu.
 
Ojastu lisas, et E-ITSi vastu on ka suur rahvusvaheline huvi. „E-ITS on Eesti küberturvalisuse süda. On igati oluline, et standardi haldamisega ja kuvamisega seotud keskkonnad on alati turvalised, ajakohased, kasutajate vajadustele vastavad ning loomulikult mugavad kasutada. Hankevõitja saab võimaluse panustada ainulaadse portaali ja sellega seotud lahenduste arengusse,“ sõnas Ojastu.
 
RIA ootab, et arenduspartner looks või liidestaks tulevikus E-ITSi portaaliga kasutajatele vajalikke muid rakendusi, töötaks välja täiendavaid masinliideseid, abivahendid, koolitusmooduleid, otsingu- ja päringusüsteeme jms.
 
Vastavaks tunnistatakse kõik pakkumused, mis vastavad riigihanke alusdokumentides sätestatud nõuetele. Edukaks tunnistatakse kuni kolm majanduslikult soodsamat pakkumust. Nende pakkumuste esitanutega sõlmitakse raamleping mitme pakkujaga. Juhul, kui edukaks tunnistatakse vaid ühe pakkuja pakkumus, siis hankija sõlmib raamlepingu ühe pakkujaga.

Pakkumisi saab esitada 2. augusti keskpäevani. Osalema on oodatud väiksemad ja suuremad ettevõtted. Hankega saab tutvuda https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/4672380/general-info 

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2022

Mobiil-ID taotlemine muutub lihtsamaks ja kiiremaks

29.06.2022 - Alates 2. juulist muutub Mobiil-ID taotlemine oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks, sest enam ei pea Mobiil-ID-d politsei kodulehel aktiveerima ja kõik saab tehtud mobiilioperaatorite juures. Ka pärast 2.07.2022 on Mobiil-ID endiselt riikliku garantiiga isikutunnistus. Siiani väljastatud Mobiil-IDd on jõus nende kehtivusaja lõpuni.

10.05.2022

RIA sõlmis viieaastase mobiil-ID lepingu

10.5.2022 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning sertifitseerimisteenuse pakkuja SK ID Solutions AS (SK) sõlmisid mobiil-ID teenuse tagamiseks viieaastase lepingu, mis jõustub 2. juulist.