Language switcher

Sa oled siin

RIA korraldab ingliskeelse veebiseminari „Cyber Security in Estonia 2020: What Has Changed“

„Cyber Security in Estonia 2020“
„Cyber Security in Estonia 2020“

Riigi infosüsteemi amet (RIA) korraldab 26. mail kella 17–19 ingliskeelse veebiseminari „Cyber Security in Estonia 2020: What Has Changed“, kus esinejad annavad Eesti e-eduloost huvitunutele ülevaate Eesti küberturvalisust tagavate asutuste rollist, olukorrast ja tulevikust.

Seminari avab president Kersti Kaljulaid ning sellele järgnevad Eesti küberturvalisuse hetkeolukorda tutvustavad esitlused. Päevale paneb punkti lühike arutelu. Hoolimata sellest, et seminar on ingliskeelne ja mõeldud eeskätt partneritele välisriikidest, on osalema oodatud kõik inimesed. Parim viis selleks on riigi infosüsteemi ameti Facebooki leht.

„E-riigi kaitsmine on meeskonnatöö, kus igaühel on oma roll. Eestis on õnneks mitu väga pädevat asutust, kelle üheks ülesandeks on ühes või teises lõigus meie küberruumi kaitsmine. Asutusteülese ülevaate teeme Eestis esimest korda ning see annab selge pildi riigiasutuste ülesannetest ja panusest Eesti küberjulgeolekusse,“ ütles RIA küberturvalisuse teenistuse juht Lauri Aasmann.

„Viimastel aastatel on saanud üha selgemaks, et Eesti elanike digitaalset eluviisi saab kaitsta vaid ühise pingutusena avaliku ja erasektori koostöös. Pole olemas asutust, mis suudaks üksinda küberturvalisust tagada. Küberturvalisuse kõrval on tähtis ka privaatsus ja andmekaitse. Seminariga tutvustame Eesti küberkaitsesse panustajate rolle,“ lisas Aasmann.

Veebiseminari ülekannet saab mugavalt jälgida RIA Facebooki lehel. Veebiseminaril saavad esinejatele küsimusi esitada need, kes on end kirja pannud veebiseminari kodulehel.

RIA avaldas mais ingliskeelse kogumiku „Cyber Security in Estonia 2020“ (PDF). Kogumikus kirjutavad Eesti küberruumi seisust ja oma rollist küberturvalisuses RIA, PPA, kapo, välisluureamet, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, välisministeerium, kaitseministeerium, kaitseväe küberväejuhatus, Kaitseliidu küberkaitseüksus, andmekaitse inspektsioon, NATO küberkaitsekeskus ja Eesti Infoturbe Assotsiatsioon.

Üritust korraldab riigi infosüsteemi amet Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Üritust aitab korraldada Publicon OÜ.

Veebiseminari kava
 

17.00–17.10 President Kersti Kaljulaidi avasõnad

17.10–18.35 Esitlused

Lauri Aasmann, RIA küberturvalisuse teenistuse juht

Oskar Gross, keskkriminaalpolitsei küberkuritegude büroo juht

Raul Rikk, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi küberturvalisuse poliitika juht

Heli Tiirmaa-Klaar, Eesti küberjulgeoleku erivolitustega diplomaatiline esindaja (välisministeerium)

Liisa Past, riigikantselei küberturvalisuse nõunik

Jaak Tarien, NATO küberkaitsekeskuse juht

Oliver Väärtnõu, Cybernetica tegevjuht ning Estonian Information Security Associationi asutajaliige

18.35–18.55 Arutelu teemal „Change of Plans“ (Heli Tiirmaa-Klaar, Lauri Aasmann, Raul Rikk ja Jaak Tarien)

18.55–19.00 Seminari kokkuvõte

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
6630 256
5851 7028
seiko.kuik [at] ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.04.2021

Eesti küberruumi ülevaade: Microsoft Exchange’i haavatavus seadis Eestis ohtu vähemalt 80 meiliserverit

29.04.2021 – Tehnoloogiahiid Microsoft avalikustas 2. märtsil tõsise haavatavuse oma meiliserveri tarkvaras. Kurjategijad lõid pärast nõrkuse ilmsiks tulemist tööriistad, kuidas nõrkust ära kasutada ja kaitseta servereid leida, ning neil oli võimalik pääseda ligi kogu serverile, sealhulgas e-kirjadele ja salasõnadele.

28.04.2021

Olukord küberruumis – märts 2021

28.04.2021 – Märtsis registreerisime 172 intsidenti, mis on keskmisest madalam hulk.