Language switcher

Sa oled siin

RIA ID-tarkvara võimaldab nüüdsest Smart-IDga digiallkirjastada 

ID-tarkvara DigiDoc4 uues versioonis saab dokumente allkirjastada lisaks ID-kaardile ja mobiil-ID-le ka Smart-IDga.

„Saime mullu Smart-ID teenust pakkuva SK ID Solutionsiga lepingutingimustes kokkuleppele ning seejärel asusime ID-tarkvarale Smart-ID tuge arendama. Erinevad allkirjastamisvahendid annavad suuremale hulgale inimestele võimaluse ID-tarkvara kasutada ning kasutada endale kõige paremini sobivat lahendust,“ ütles RIA elektroonilise identiteedi osakonna juht Mark Erlich.

„See, et nüüd on võimalik ka Smart-IDga DigiDoc rakenduses dokumente allkirjastada, on väga suurepärane uudis ja kaua oodatud kõigi Smart-ID kasutajate poolt. Meil on olnud RIAga hea koostöö ja see on tore sünnipäevakink just kolmeaastaseks saanud Smart-ID-le. Hea meel on ka selle üle, et RIA on võtnud kasutusele täiendava turvameetme ehk Smart-IDga allkirjastamisel nõuab rakendus kolme kontrollkoodi hulgast õige valimist - see julgustab ka teisi e-teenuseid seda kasutusele võtma,“ ütles SK ID Solutions lisateenuste ärijuht Liisa Lukin.

DigiDoc4 tarkvaras saavad omakäelisega võrdset digiallkirja anda need Smart-ID kasutajad, kes lõid konto pärast 8. novembrit 2018. Põhjus peitub selles, et alatest sellest kuupäevast kanti Smart-ID kvalifitseeritud allkirja andmise vahendite nimekirja. Selleks, et varem loodud kontoga allkiri anda, tuleb Smart-ID konto kustutada ja luua uus konto. Lisainfot, kuidas seda teha, leiab Smart-ID kodulehelt ». Riiklikes e-teenustes saab Smart-ID kasutada autentimisvahendina 2019. aasta septembrist.

Smart-ID konto loomise ja kasutamise küsimustest tuleb pöörduda Smart-ID kasutajatoe poole. DigiDoc4s saavad tavaskasutajad anda Smart-ID vahendusel tasuta allkirju mõistlikus koguses, ärikliendid peavad DigiDoc4s Smart-ID kasutamiseks sõlmima lepingu teenusepakkuja SK ID Solutionsiga. Ärikliendid saavad lisa lugeda lehelt id.ee ». Vaikeseadetega saab Smart-IDga allkirjastada vaid Eesti isikukoodiga. Lepingu sõlminud kasutajatel on võimalik lisada allkirju ka Läti ja Leedu isikoodidega.

Äsja valminud ID-tarkvara versioon (20.01) on ka viimane, mis toetab Windows 7 ja macOS 10.11 ehk vanemaid operatsioonisüsteeme. Tulevasi versioone enam nimetatud vanematele operatsioonisüsteemidele ei arendata ega testita. Kui kasutajal pole võimalik arvutis DigiDoc4 kasutada, siis alternatiiviks on RIA DigiDoc mobiilirakendus, mis on saadaval iOSile » kui ka Androidile ». Mobiilirakendustel ei ole praegu Smart-ID tuge.

Teenusepakkujatele on oluline teada, et DigiDoc4 läks üle mobiil-ID REST API-le, sest SK ID Solutions lõpetab selle aasta oktoobris DigiDocService veebiteenuse osutamise. Rohkem infot leiab lehelt id.ee ». Lisaks uuenesid DigiDoc4 kliendi registriparameetrite asukohad. Uued registriparameetrite asukohad leiab GitHubist ».

DigiDoc4 kõikide muudatuste kohta saab lugeda id.ee kodulehelt ». Uusima versiooni saab alla laadida lehelt id.ee »

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
5851 7028
seiko.kuik[@]ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2022

ID-kaardiga allkirjastamisel on vaja Web eID sisselülitada

18.05.2022 – Kas sul ei õnnestu e-teenuses ID-kaardiga allkirjastamine? Kontrolli, kas sinu veebilehitsejas on Web eID laiendus sisselülitatud.

10.05.2022

RIA sõlmis viieaastase mobiil-ID lepingu

10.5.2022 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning sertifitseerimisteenuse pakkuja SK ID Solutions AS (SK) sõlmisid mobiil-ID teenuse tagamiseks viieaastase lepingu, mis jõustub 2. juulist.