Language switcher

Sa oled siin

RIA hoiatab: Ole eriolukorras eriti IT-vaatlik

ITvaatlik
Ole eriolukorras eriti IT-vaatlik!

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) alustas sel nädalal uue küberturvalisuse kampaaniaga “Ole eriolukorras eriti IT-vaatlik”, mis hoiatab inimesi kaugtööga seotud küberohtude eest. Kõik nõuanded turvaliselt kodukontoris ja distantsõppes toimetamiseks on koondatud veebilehele www.itvaatlik.ee.

„Praeguse eriolukorra ja koroonaviiruse tõkestamiseks ette nähtud meetmete tõttu on suur osa Eesti elanikkonnast läinud üle kaugtööle ja –õppele, kasutades selleks kõikvõimalikke tehnilisi vahendeid ja platvorme. See tekitas soodsa pinnase küberkurjategijatele, kes võivad ära kasutada kiirustamise tõttu ebaturvaliselt valitud suhtlusplatvorme, andmete hoolimatut jagamist ja näost-näkku suhtluse puudumist. Seetõttu käivitasime juba sügisest tuntud IT-vaatliku brändi alt kampaania, mis aitab vähendada kodust töötamise riske,“ sõnas Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Margus Noormaa.
 
Teavitus on mõeldud inimestele, kes moel või teisel puutuvad kokku kaugtöö ja –õppega. „Ole IT-vaatlik“ kordab arvutikasutajatele, et nad kontrolliksid, kellega nad meili teel suhtlevad, uuendaksid oma kaugtööseadmete tarkvara, väldiksid kahtlaseid manuseid ja linke ning hoolitseksid oma isikuandmete eest.
 
Eesti ja venekeelsed lihtsad nõuanded turvaliseks kaugtööks eriolukorras leiab kodulehelt www.itvaatlik.ee.
 
Valitsus toetas ettepanekut eraldada koroonakriisiga toimetulekuks eraldatud reservist täiendavaid vahendeid Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) küberohtude ennetuskampaaniale „Ole IT-vaatlik!“. 

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
6630 256
5851 7028
seiko.kuik@ria.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

18.09.2020

August möödus Eesti küberruumis pahavara sisaldavate dokumentide ja e-kirjade tähe all

18.09.2020 – Suve viimasel kuul saime teada, et vähemalt sadakond Eesti meilikontot nakatus pahavaraga, mis teeb ukse lahti teistele ohtlikele viirustele ja pahavaradele. Saime ka teateid terviseametit matkivatest ja koroonapandeemiat ära kasutavatest võltskirjadest, mis olid loomulikult pahavaraga varustatud.

18.09.2020

Olukord küberruumis – august 2020

18.09.2020 – Augustis registreerisime 205 intsidenti. Keskmisest madalam näitaja on seletatav kahe robotvõrgustiku intsidentide statistikast eemaldamisega alates juulist.