Language switcher

Sa oled siin

RIA DigiDoci äpis saab nüüd digiallkirjastada ka Smart-IDga

Digiallkirjade andmiseks mõeldud Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) mobiilirakenduse uues versioonis saab dokumente allkirjastada ka Smart-IDga. 

„Varem sai RIA DigiDoci äpis allkirjastada vaid mobiil-IDga ja ID-kaardiga. Smart-IDga sai allkirja anda ainult DigiDoc4 klient tarkvara vahendusel. Nüüd aga saab RIA DigiDoci mobiilirakenduse uusimas versioonis (ver. 2.4.0) allkirjastada ka Smart-IDga. See on loogiline ja kauaoodatud samm, sest Eestis kasutavad väga paljud inimesed Smart-ID teenust,“ ütles RIA elektroonilise identiteedi osakonna juht Mark Erlich. 

„Smart-IDga allkirjastamise võimalus RIA DigiDoci äpis on ennekõike loomulikult väga hea uudis sadadele tuhandetele Smart-ID kasutajatele, kuid laiemalt võttes on see hea näide riigi ja erasektori koostööst ning tänu sellele loodud uuest võimalusest. Usun, et just sellises koostöös sünnivad parimad lahendused, millest on kasu igale kodanikule,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

Veebilehelt www.id.ee leiab info, kuidas seda täpselt teha: https://www.id.ee/artikkel/digiallkirjastamine-ria-digidoc-mobiilirakend...
  
Kui inimene asub looma Smart-ID kontot või tekivad tal küsimused selle kasutamise kohta, tuleb vastuste saamiseks pöörduda Smart-ID kasutajatoe poole. 
  
RIA DigiDoci mobiilirakenduses saavad tavakasutajad anda Smart-ID vahendusel tasuta allkirju mõistlikus koguses, ärikliendid peavad mobiilirakenduses Smart-ID kasutamiseks sõlmima lepingu teenusepakkuja SK ID Solutionsiga. Ärikliendid saavad lisa lugeda https://www.id.ee/artikkel/asutustele-kus-allkirjastatakse-digidoc4-klie....
  
Vaikeseadetega saab Smart-IDga allkirjastada vaid Eesti isikukoodiga. Lepingu sõlminud kasutajatel on võimalik lisada allkirju ka Läti ja Leedu isikukoodidega. 
  
Lisaks läks mobiilirakenduse uus versioon üle mobiil-ID REST API-le, sest SK ID Solutions lõpetab selle aasta 1. oktoobrist DigiDocService’i veebiteenuse osutamise. See tähendab, et kasutajad, kes soovivad mobiil-IDga jätkuvalt anda allkirju RIA DigiDoci mobiilirakenduses, peavad rakenduse uuendama ära enne selle aasta oktoobrit. 
  
Smart-ID toe arendas RIA DigiDoci äpile SK ID Solutions, mis kinnitab vabavara arendusmudeli suuri eeliseid. RIA DigiDoci kõikide muudatuste kohta saab lugeda id.ee kodulehelt. Uusima versiooni saab alla laadida App Store’ist ja Google Playst.


Kertu Kärk
RIA kommunikatsioonijuht
5850 9665
kertu.kark@ria.ee 
 

Veel uudiseid samal teemal

21.09.2020

MacOSi versioonis 11 (Big Sur) võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel

21.09.2020 – Selle aasta sügisel välja tulevas uues Apple’i operatsioonisüsteemi versioonis 11 (macOS Big Sur) võib olla probleeme ID-kaardi kasutamisel.

14.09.2020

Riigi Infosüsteemi Amet tuli välja kasutajasõbralikuma id.ee portaaliga

14.09.2020 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) muutis id.ee portaali kasutajasõbralikumaks, et julgustada inimesi kasutama rohkem riigi e-teenuseid.