Language switcher

Sa oled siin

PPA: Eesti uus ID-kaart sai kõrge tunnustuse

Eesti uuele ID-kaardile antud klaasist auhind
Eesti ID-kaardile konverentsil High Security Printing antud auhind

2018. aastal lõpust välja antav uus Eesti ID-kaart pälvis sel nädalal kõrge tunnustuse, kui avaldati turvalisuse ja disainiga maailmas enim silma paistnud dokumendid ja sularaha kupüürid.

Maltal toimunud rahvusvahelise High Security Printing konverentsil anti sel nädalal üle auhinnad parimatele uutele dokumentidele ja kupüüridele. ID-kaardi kategoorias võitis Eesti, parima uue passi andis välja Tansaania ning tunnustuse sai Saksamaa uus Euroopa Liidu viisa kleebis.

PPA identiteedi ja staatuste büroo ekspert Eliisa Sau sõnul on Eesti dokumendid ja digitaalse isikutuvastuse süsteem maailmas paljudele eeskujuks. „Teised riigid jälgivad teraselt partnerite praktikat dokumentide väljatöötamisel, kuna tipptasemel turvalisus nõuab väga põhjalikku eeltööd. Edu hindamisel ei võeta enam arvesse ainult kujundust ja turvaelementide kasutust, vaid ka funktsionaalsusi, mis dokumendil on. Enamik riike liiguvad selles suunas, et dokument ei oleks ainult füüsilises maailmas isiku tuvastamiseks. Eesti unikaalsus seisneb meie paljudes e-teenustes, mis on igapäevase elu osa kõigis vanusegruppides, rääkis Sau.

Eesti ID-kaardi puhul tunnustas ekspertkomisjon kaardi kujundust, turvaelemente, kiipi ja uusi lahendusi QR-koodi ja viipevõimaluse näol.

Uus, ID1 formaadis kaart võeti Eestis kasutusele 2018. aasta lõpus ning sellele eelnes neli aastat ettevalmistust Politsei- ja Piirivalveameti, Riigi Infosüsteemi Ameti ning Siseministeeriumi Infotehnoloogia ja Arenduskeskuse koostöös.

Konverentsi korraldajate teade auhindade kohta »

Politsei- ja Piirivalveameti pressiteade 29. märtsil 2019

Veel uudiseid samal teemal

22.07.2019

Uuendatud DigiDoc4 toetab vaegnägijatele mõeldud ekraanilugereid

RIA uuendas ID-kaardi tarkvara ning DigiDoc4 värske versioon (4.2.2) toetab ekraanilugeritega peamiste funktsioonide kasutamist.

10.07.2019

Kurjategijatel on raskem tagaselja Smart-ID kontosid luua

10.07.2019 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) tegi Smart-ID teenust pakkuvale SK ID Solutionsile (SK) ettepanekud, kuidas paremini ära hoida Smart-ID kontode loomist kurjategijate poolt. Kokku loodi inimestele nende teadmata mitukümmend Smart-ID kontot ning paaril juhul kaotati ka raha.