Language switcher

Sa oled siin

Politsei tuletab meelde: kontrolli, kas tead oma dokumendi PIN-koode

Alates uuest aastast ei väljasta Politsei- ja Piirivalveamet enam uusi PIN-koode neile dokumendi kasutajatele, kelle ID-kaart, elamisloakaart või digi-ID on välja antud enne 30.11.2018.

PPA identiteedi ja staatuse büroo peaekspert Eliisa Sau rõhutab, et muudatus ei puuduta neid inimesi, kellel on dokumendi PIN-koodid teada või koodiümbrik kindlas kohas, et vajaduse korral PIN-koodid meelde tuletada. Koodiümbrik väljastatakse alati koos dokumendiga ning seda tuleb hoida turvaliselt. Nii saab oma dokumenti digitaalselt kasutada kuni dokumendi kehtivusaja lõpuni.

„Inimesed, kelle dokument on välja antud enne 30.11.2018, saavad e-teenuste kasutamiseks uued PIN-koodid taotleda kuni aasta lõpuni Politsei- ja Piirivalveameti teenindusest või Eesti Vabariigi välisesindusest. Uuest aastast tuleb aga PIN-koodide unustamisel või koodiümbriku kadumisel taotleda uus dokument,“ rääkis Sau. Kui PIN-koodid pole meeles, kehtib dokument kuni kehtivusaja lõpuni üksnes füüsiliseks isikutuvastamiseks.

Uue koodiümbriku taotlemisel tuleb tasuda riigilõiv PPA teeninduses 5 eurot ja välisesinduses 20 eurot.

Alates 01.01.2022 ei väljastata uut koodiümbrikut enne 30.11.2018 välja antud dokumentidele, kuna seni kasutusel olnud tehniline lahendus on aegunud ning teenuse pakkumisega ei ole võimalik jätkata.

Politsei saadab samasisulise teavituse e-posti teel kõigile neile dokumendi kasutajatele, keda muudatus puudutab.

Pea meeles, et PIN1 on Sinu tuvastamiseks digitaalses keskkonnas ja PIN2 on Sinu allkiri.

Politsei- ja piirivalveameti pressiteade, 22. oktoober 2021

Veel uudiseid samal teemal

25.11.2021

2011. aastal tuvastasid teadlased Eestis kasutusel olevas ID-kaardis turvanõrkuse

25.11.2021 – Ligi 120 000 ID-kaarti puudutanud turvanõrkus seisnes selles, et teatud ründevektori tulemusel oli võimalik kasutada kaarti ilma PIN1 ja PIN2 koodi teadmata (ehk anda ka digiallkirja). Selleks, et rünne läbi viia, pidi ründaja enda kätte saama kasutaja ID-kaardi ning ID-kaart pidi olema kehtiv (kaardi kaotamise korral üldjuhul sellest teavitatakse ning sertifikaadid peatatakse või tühistatakse). ID-kaartide kuritarvitustest teateid ei olnud ega ole siiani.

01.10.2021

Kas oled mugavaks ja muretuks e-hääletamiseks valmis?

1.10.2021 – 11.–16. oktoobrini kestva e-hääletamise tarbeks tuleb üle kontrollida ID-kaardi või mobiil-ID sertifikaadid ning kasutada uusimat tarkvara.