Language switcher

Sa oled siin

Netitester mõõdab internetiühenduse kiirust

Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus lõi veebilehe www.netitester.ee », mis aitab nii kodukasutajal kui tehnikul mõõta internetiühenduse kiirust kõikides Eesti internetivõrkudes.

RIA infrastruktuuri osakonna juhataja Margus Kreinini sõnul tunnevad kasutajad ennast kindlamini, vaadates tulemusi lehelt, mis on iseseisev ja ei ole ühegi teenusepakkujaga seotud. „Mõõteserver ei tööta ühegi Eesti interneti teenuse pakkuja juures, vaid asub nende sõlmpunktis TIX. Teise olulise erinevusena kasutab Netitester mõõtmisel suuri andmemahtusid, mis näitab paremini võimalikke tõrkeid“, lisas Kreinin.

Netitesteris on igal arvutikasutajal võimalik mõõta internetiühenduse kiirust. Test mõõdab andmete liikumist kasutaja arvuti, teenusepakkuja ja mõõteserveri vahel. Mõõtmise täpsuse huvides tuleks testi ajaks sulgeda kõik muud internetiühendust kasutavad rakendused. Tulemustes on kirjas testi sooritamise aeg, kliendi IP-aadress ning üles- ja allalaadimise kiirus.

Eraldi on lehel test tehnikule, mis tavakasutaja testist erinevalt kasutab Java rakendust ja on tänu sellele täpsem. Samuti lubab see arvutisse laadida ajatembeldatud faili, kus on kirjas testi tulemused ja selle sooritamise aeg.

Lisaks saab leheküljel kasutada teekonna näitajat, mis mõõdab testandmete liikumise kiirust iga internetisõlme vahel. Kuna osad teenusepakkujad ei luba enda võrgus teekonna näitamist, ei tööta see test kõigis arvutites.

www.netitester.ee » loodi algselt programmi KülaTee3 jaoks, et mõõta programmi raames loodud interneti ühenduste kiirust maapiirkondades.

Veel uudiseid samal teemal

05.10.2021

MKM: #Bürokratt muudab riigiga suhtluse radikaalselt lihtsamaks 

5.10.2021 – Septembris algasid kodaniku virtuaalse assistendi #bürokratt tehnilised arendustööd, et aasta lõpuks saaks #bürokrati juba kolmes riigi teeninduskeskkonnas kasutusele võtta. Täna tutvustas asekantsler Siim Sikkut #bürokrati visiooni ka e-Eesti esitluskeskust külastanud Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyenile.

29.07.2021

RIA täiendav selgitus andmevarguse kohta

29.7.2021 – Inimesed, kelle dokumendifoto oli ebaseaduslikult alla laaditud ei pea uut dokumenti ega fotot tegema. Intsident ei avalda mõju ID-kaardile, mobiil- ja Smart-ID-le ega e-teenustele.