Language switcher

Sa oled siin

MKM: RIA peadirektoriks saab Margus Noormaa

Margus Noormaa portree
RIA tulevane peadirektor Margus Noormaa. Foto: Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskus

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist nimetas täna Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) uueks peadirektoriks Margus Noormaa.

„Minu soov on kujundada RIA omamoodi riigiüleseks kompetentsikeskuseks – kohaks, kust riigiasutused saavad nõu ja abi ning kelle visiooni järgi õnnestub parimal võimalikul moel riigi IT arendusi ellu viia. E-riigi mõistes oleme me juba ülejäänud maailmast peajagu ees, aga loomulikult peame jätkama ka e-riigi arengutega, et eesrinnas püsida,“ ütles Noormaa. „Kuidas me seda täpselt teeme, saab selguma koostöös tulevaste kolleegidega,“ lisas ta.

Noormaa töötab praegu Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse direktorina, vastutades ministeeriumi ja valitsemisala info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arendamise, haldamise ning IKT teenuste osutamise eest. Ta alustab RIA juhtimist tänavu aprilli lõpus.

Varem on Noormaa töötanud Rahandusministeeriumis ning mitmetel ametikohtadel Maksu- ja Tolliametis, sealhulgas peadirektori asetäitjana. Noormaa on ka Riigi Infokommunikatsiooni SA nõukogu liige.

Ta on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia ning omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis IT strateegilise juhtimise erialal.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi pressiteade, 22. märts 2019

Veel uudiseid samal teemal

10.12.2018

Senine RIA peadirektor Taimar Peterkop asus täna tööle riigisekretärina

10.12.2018 – Peaminister Jüri Ratas nimetas oma korraldusega Taimar Peterkopi riigisekretäri ametisse 10. detsembrist.

22.11.2018

Eesti ja Iisrael sõlmisid digilahenduste arendamiseks koostööleppe

22.11.2018 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning Iisraeli Riiklik Info- ja Tehnoloogiaamet (ICT) sõlmisid elektroonilise identiteedi valdkonna ja andmevahetuse lahenduste arendamiseks koostööleppe.