Language switcher

Sa oled siin

Laupäeval vähenes ummistusrünnete maht riiklikele veebilehtedele

Kasutajad ei pruukinud märgata, kuidas terve laupäev prooviti ummistusrünnakutega segada mitmeid riigiga seotud veebilehtede ning RIA riigivõrgu tööd.

RIA küberintsidentide käsitlemise osakond (CERT-EE) nägi terve päev ründeid riigiga seotud veebilehtede vastu. „Rünnati mitmeid veebilehti ning neist igaühe suunas tehti ca 75 miljonit päringut. See tähendab, et portaale üritati üle koormata mitme tuhande kordse koormusega,“ sõnas Tammer. Suurtest numbritest hoolimata oli eile Eesti küberruumis kordades rahulikum kui reedel.

Kurjategijad võtsid ka konkreetselt RIA sihikule ning proovisid häirida riigivõrgu kliente, kuid need ummistusründed möödusid samuti suurema mõjuta.

Tammer lisas, et RIA ja partnerite poolt kasutatud lahendused ja vastumeetmed on siiani end õigustanud. „Samas peab olema valmis selleks, et rünnakud jätkuvad mõnda aega ning nende mahud võivad suureneda. Loorberitele puhkama ei saa jääda, pigem tuleb ette mõelda, kuidas selliste rünnakute edu paremini nullida,“ soovitas Tammer.

Ka praegu rünnatakse veebilehti, kuid pahaloomulised päringud korjatakse ära ennem, kui need saavad süsteeme mõjutama hakata. „Samas ei saa välistada, et õnnestunud rünnakute korral võib mõne veebilehe kasutamine olla lühiajaliselt häiritud. Jälgime ka tähelepanelikult, kas veebilehtede kõrval on ka kõik muud riiklikud IT-süsteemid kaitstud. Siiani pole me anomaaliaid näinud,“ ütles CERT-EE juhataja Tõnu Tammer.  

RIA koostab regulaarseid ülevaateid Eesti küberruumi olukorrast ning jagab avalikkusele ja partnerile juhiseid, kuidas end ja oma organisatsiooni paremini kaitsta.

Palume organisatsioonidel saata info võimalike rünnakute ja rünnakukahtluste kohta aadressile cert [at] cert.ee ()

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja

Veel uudiseid samal teemal

18.05.2022

Võõrale lingile vajutanu võib kaotada Facebooki konto

18.05.2022 – Küberründajad levitavad jätkuvalt Facebooki vestlustes pahaloomuliste veebilehtede linke ühes tekstis „Kas see oled sina selles videos?“. Ründajad proovivad nii Facebooki kontosid üle võtta. Parim vastumeede on linkide eiramine ning nende edasi saatmine CERT-EE-le analüüsimiseks.

06.05.2022

Olukord küberruumis – aprill 2022

6.5.2022 – Aprillis registreerisime 214 mõjuga intsidenti, mis on viimase aasta keskmisest veidi kõrgem näitaja.