Language switcher

Sa oled siin

Kevadtormi osana korraldab RIA koos Elisa, Tele2 ja Teliaga küberõppuse

Digilahendustest tulvil Eesti julgeolek sõltub iga päev üha rohkem küberturvalisusest. Sestap korraldab RIA ühes partneritega täna Eesti telekommunikatsiooni ettevõtetele õppuse Kübertorm, mis mängib kokku Kaitseväe suurõppuse Kevadtormiga.

„Hiljutised lunavararünnakud USA vedelkütuse tarnija Colonial Pipelinesi ja Iirimaa tervishoiusüsteemi vastu näitasid taaskord, kuidas küberrünnakud saavad riigi elutähtsaid teenuseid häirida või need lausa pikali joosta. Need intsidendid ei põhjustanud ainult majanduslikke kahjusid, vaid ohus olid inimeste tervis ja ka riigi toimimine tervikuna,“ ütles RIA kriitilise infrastruktuuri informatsiooni kaitse (KIIK) osakonna juht Andres Klemm.

Tänasel õppusel peavad telekommunikatsioonid ettevõtted tulema toime tahtlikku sideteenuste häirimise ning küberrünnakute tõrjumisega. „Kui ründajad on mistahes süsteemi sisse pääsenud, siis meie jaoks on oluline, et oleks olemas teadmine, kuidas käituda ja olukord lõpuks lahendada. Peataoleku saab välja juurida just selliste õppustega. Võime ette kujutada kaost, mis tekib, kui sajad tuhanded inimesed ei saa ühel hetkel helistada ega mobiilset andmesidet kasutada. Seega peame oskame riigina kiiresti ja õigesti käituda,“ lisas Klemm.

Telia Eesti küberturbe valdkonna juht Aigar Käis tõi välja, et elutähtsa teenuse osutajana on süsteemide töökindlus ja turvalisus Telia jaoks kriitilise tähtsusega. „Sellised õppused aitavad testida valmidust erinevateks kriisilukordadeks ning täiustada ettevõtte küberturbe süsteeme,“ kinnitas Käis.

Käis rõhutas, et tänases kiiresti arenevas digimaailmas peab iga ettevõte olenemata selle suurusest või tegevusvaldkonnast kübertutrvalisusega süsteemselt tegelema. „Küberrünnakud muutuvad järjest automatiseeritumaks ja täpsemaks ning küberkurjategijate huviorbiiti satub järjest rohkem valdkondi,“ sõnas Käis.

RIA ja välised kübereksperdid on abiks, et ründajad süsteemidest välja heita ning telkod harjutavad päriselt läbi, kuidas tagada kriisiolukorras sideteenuse toimimine.

Õppuse osalevad ka Kaitseliit, Kaitsevägi, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.

 

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
5851 7028

Veel uudiseid samal teemal

02.06.2021

RIA pani kokku infoturbeaabitsa avalikule sektorile

2.6.2021 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) koos partneritega on uuendanud Eesti infoturbestandardit, mis koondab infoturbe ohud ning pakub avaliku sektori asutustele meetmeid, mille rakendamine aitab hoida süsteemid turvalisena.

31.05.2021

RTK: Riigi Infosüsteemi Ameti eurotoetusi saab 1. juunist taotleda Riigi Tugiteenuste Keskusest

31.5.2021 – Riigi Infosüsteemi Amet annab 1. juunil Riigi Tugiteenuste Keskusele (RTK) üle toetusteenuste ülesanded. See tähendab, et infoühiskonna edendamiseks mõeldud eurotoetusi saab nüüdsest taotleda RTK kaudu.