Language switcher

Sa oled siin

Kas oled mugavaks ja muretuks e-hääletamiseks valmis?

11.–16. oktoobrini kestva e-hääletamise tarbeks tuleb üle kontrollida ID-kaardi või mobiil-ID sertifikaadid ning kasutada uusimat tarkvara.

E-hääletamine on mugav valik neile inimestele, kes ei soovi või ei saa minna häält andma valimisjaoskonda.

Tekst: Lase oma e-häälel kõlada viperusteta. Joonistatud kolm laulvat inimest. All nurgas Euroopa Regionaalarengu Fondi logo.

Elektrooniliseks hääletamiseks läheb vaja:

  • kehtivate sertifikaatidega ID-kaarti, digi-IDd või mobiil-IDd (kehtivust saab kontrollida ID-kaardi tarkvarast DigiDoc4 klient) ning nende PIN-koode (PIN1 ja PIN2);
  • internetiga ühendatud arvutit ning ID-kaardi lugejat (kui arvutis lugeja puudub);
  • uusimat ID-kaardi tarkvara. Kui uuendused on tegemata, tuleb need alla laadida veebilehelt www.id.ee », valides menüüst „paigalda ID-tarkvara“;
  • valijarakendust, mis tuleb enda arvutisse alla laadida valimiste veebilehelt www.valimised.ee ». Rakendus lisatakse veebi e-hääletamise esimesel päeval ehk 11. oktoobril.

Soovitused turvaliseks valimiseks:

  • kasutades ühiskasutatavat arvutit, veendu, et oled kõikidest külastatud ja sisse logitud keskkondadest välja loginud;
  • hoia arvuti ja nutiseadmete tarkvara uuendatuna ning kasuta viirusetõrjet;
  • ära jäta oma ID-kaardi või mobiil-ID PIN-koode järelevalveta ega jaga enda paroole võõrastele.

Kuni e-hääletamise lõpuni saab enda valikut uuesti e-hääletades muuta. Samuti saab enda e-häält muuta valimispäeval valimisjaoskonnas hääletades. Kui valija on valimistel osalenud nii elektrooniliselt kui ka pabersedeliga, läheb arvesse jaoskonnas tehtud valik.

E-hääletada saab vaid arvutiga, nutiseadme abil see veel võimalik ei ole. Samuti ei saa e-hääletada Smart-IDga. Küsimuste korral saab e-hääletamise perioodil 11.–16. oktoobril kirjutada aadressil abi [at] valimised.ee. Lisaks on avatud valimiste infotelefon numbril 631 6633, kuhu saab valimiste ajal helistada iga päev kell 9.00–20.00.

Vaata e-hääletamise kohta lähemalt valimiste veebilehelt www.valimised.ee/et/e-haaletamine », sh rubriiki “korduma kippuvad küsimused”.

Veel uudiseid samal teemal

28.01.2022

ID-kaart sai 20-aastaseks

28.01.2022 - Täna, 28. jaanuaril möödub kakskümmend aastat esimese ID-kaardi väljastamisest. Kahe kümnendi jooksul on Eestis välja antud 4 066 781 ID-kaarti, ühes kuus antakse ca 3 miljonit digiallkirja.
 

26.01.2022

RIA ohuhinnang: Ukraina vastased küberründed ja võimalik mõju Eestis

RIA analüüsi- ja ennetusosakond koostas ühes CERT-EEga ohuhinnangu, mis keskendub Ukraina vastastele küberrünnakutele ning selle võimalikule mõjule Eestis.