Language switcher

Sa oled siin

Juulist juhib RIA küberturvalisuse teenistust Gert Auväärt

Ülikonnas mees istub laua taga
Gert Auväärt. Foto: RIA

15. juulist asub küberturvalisuse teenistust juhtima ÜRO Eesti alalise esinduse asejuht Gert Auväärt.

Riigi Infosüsteemi Amet viis läbi avaliku konkurssi uue teenistusejuhi leidmiseks selle aasta veebruaris ja märtsis. Varem küberturvalisuse teenistust vedanud Lauri Aasmann jätkab teenistust peadirektori nõunikuna.

Auväärt on pikaajalise rahvusvahelise kogemusega ning küberturvalisuse valdkonna ja RIA rolli laiemalt näeb ta nõnda: „Meie ambitsioon peab olema Eesti püsimine maailma TOP 5 riigi hulgas, kelle poole küberturvalisuse teemal liitlased pöörduvad. Koroona viirusest tingitud kaugtöö suur hulk on viinud küberturvalisuse senisest veelgi enam üksikisiku tasandile. RIA peab siin olema selge ja häälekas kõneisik, kes aitab teadlikkust tõsta ja ohte ennetada. Lisaks rõhutaksin juhtimiskultuuri ehk riigiasutus kui partner kodanikule. MTA ja PPA on saavutanud viimaste aastatega inimeste suure usalduse, kuna on selgelt pööranud näo kodaniku poole. Asutuse juhtkond peab olema inimestele kiiresti kättesaadav ja ennetavalt reageerima, eesmärgiga jõuda igaüheni. RIA saab siin sarnastest parimatest praktikatest lähtuda,“ selgitas uus teenistuse juht.

“Gerdi puhul on oluline tema varasem töökogemus RIAs, väga suur rahvusvahelise ja diplomaatilise töö kogemus ning tahtmine riigi jaoks midagi olulist ära teha. Otsustamisel arvestasime ka seda, et uus juht jätkaks Lauri poolt alustatud suuna edasiviimist,” märkis juhi valiku tegemist RIA peadirektor Margus Noormaa.

Gert Auväärt on lõpetanud Helsingi ülikooli õigusteaduste magistrikraadiga ning täiendanud enda teadmisi küberjulgeoleku vallas Marshalli Keskuses ja Euroopa Kaitsekolledžis. Alates 2004 on ta töötanud välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel, suurema osa ajast esindajana välisriikides – Hollandis ja USAs. Aastatel 2008–2011 oli ta õigus- ja majandusnõunik Haagis, 2013–2016 õigusnõunik Eesti alalises esinduses ÜRO juures, 2016–2017 küberkoordinaator välisministeeriumis. 2017–2018 oli ta välissuhete juht RIAs ning 2018. aasta augustist kuni tänaseni töötab asejuhina Eesti alalises esinduses ÜRO juures, kus tema ülesandeks oli viia Eesti esmakordne kandidatuur ÜRO julgeolekunõukogusse eduka lõpuni.

Kuni uue juhi tööle asumiseni juulis täidab teenistuse juhi ülesandeid RIA peadirektor Margus Noormaa.

Helen Uldrich
RIA kommunikatsioonijuht
516 5258
helen.uldrich [at] ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

10.08.2022

Olukord küberruumis – juuli 2022

  • Juulis registreerisime 206 mõjuga intsidenti, mis on viimase poole aasta keskmine tase.
  • Katkestused tabasid Tallinna lennujaama ja Eesti Panga veebilehte ning Telia teenuseid.
  • Jätkusid ummistusründed Eesti suunas, kuid tänu kaitsemeetmetele polnud neil mõju.
08.07.2022

Eestis toimus juunis 241 mõju omavat küberintsidenti

08.07.2022 - Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) registreeris möödunud kuul 241 mõjuga küberintsidenti, mis on viimase poole aasta kõrgeim näitaja.