Language switcher

Sa oled siin

ID-kaardiga allkirjastamisel on vaja Web eID sisselülitada

Kas sul ei õnnestu e-teenuses ID-kaardiga allkirjastamine? Kontrolli, kas sinu veebilehitsejas on Web eID laiendus sisselülitatud.

Pärast seda kui oled id.ee veebilehelt paigaldanud oma arvutisse kõige värskema ID-tarkvara, pead andma oma veebilehitsejas loa laiendusele (inglise keeles add-on, plug-in, extension), mis kannab nime Web eID. See laiendus on vajalik ID-kaardiga veebis digiallkirjastamiseks. Kui see laiendus ei tööta, siis allkirjastamine ebaõnnestub.

Id.ee veebist leiab info, kuidas Chrome’i, Edge’i, Safari ja Firefoxi  veebilehitsejas Web eID laiendus sisse lülitada. https://www.id.ee/artikkel/veebibrauserite-seadistamine-id-kaardi-kasutamiseks/

 

Veel uudiseid samal teemal

29.06.2022

Mobiil-ID taotlemine muutub lihtsamaks ja kiiremaks

29.06.2022 - Alates 2. juulist muutub Mobiil-ID taotlemine oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks, sest enam ei pea Mobiil-ID-d politsei kodulehel aktiveerima ja kõik saab tehtud mobiilioperaatorite juures. Ka pärast 2.07.2022 on Mobiil-ID endiselt riikliku garantiiga isikutunnistus. Siiani väljastatud Mobiil-IDd on jõus nende kehtivusaja lõpuni.

10.05.2022

RIA sõlmis viieaastase mobiil-ID lepingu

10.5.2022 – Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning sertifitseerimisteenuse pakkuja SK ID Solutions AS (SK) sõlmisid mobiil-ID teenuse tagamiseks viieaastase lepingu, mis jõustub 2. juulist.