Language switcher

Sa oled siin

Euroopa küberagentuuri juhiks valiti Juhan Lepassaar

Euroopa info- ja võrguturbe agentuuri (ENISA) haldusnõukogu valis täna uueks juhiks Juhan Lepassaare. 

„Juhan Lepassaar on suurepärane kandidaat juhtima Euroopa küberturvalisuse koostööd ning seda kinnitas ka tänane liikmesriikide tugev toetus. Valik on kindlasti tunnustus kogu Eestile ning Juhanile, kes seisis viimased viis aastat Euroopa Komisjonis digitaalse siseturu arendamise eest,“ märkis Eestit haldusnõukogus esindav RIA asejuht Uku Särekanno.

Lepassaar alustas Euroopa Komisjonis digitaalse siseturu valdkonda koordineerinud asepresidendi Ansipi kabinetiülemana 2014. aastal, enne seda töötas ta riigikantseleis Euroopa Liidu asjade direktorina. 

Lepassaar osutus valituks 80 kandidaadi seast ning tänasel hääletusel kogus ta juba esimeses voorus vajalikud kaks kolmandikku häältest. ENISA juhi valis agentuuri haldusnõukogu, kuhu kuuluvad EL-i liikmesriikide ja Euroopa Komisjoni esindajad. Lõpliku otsuse uue peadirektori osas annab Euroopa Parlament pärast 23. juulil toimuvat kuulamist. 

Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeameti (ENISA) ülesandeks on koordineerida ja toetada küberturvalisuse alast koostööd liikmesriikide vahel, sealhulgas liikmesriikide CERTide (küberintsidentide lahendamise üksused) koostööd kriisiolukorras. Agentuur sai suurema pädevuse juuni lõpus jõustunud küberjulgeoleku määrusega, millega lisandusid uued ülesanded nagu näiteks turvasertifitseerimine ning operatiivne kriisihalduse koordineerimine. 

ENISA loodi 2004. aastal ja selle peakorter asub Kreeka pealinnas Ateenas. Ametlik konkurss uue juhi leidmiseks kuulutati välja 2018. aasta oktoobris.

Lisalugemist:
https://www.enisa.europa.eu/
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/eu-cybersecurity-act

Seiko Kuik
RIA pressiesindaja
6630 256
5851 7028
seiko.kuik@ria.ee

Veel uudiseid samal teemal

10.08.2020

Riigi Infosüsteemi Amet kutsub ettevõtjaid küberrünnakutest teavitama

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) kutsub ettevõtjaid küberintsidentidest kindlasti teavitama, sest ainult nii on võimalik saada tõepärane ülevaade Eesti küberruumi ohtudest ja leida tõhusaid lahendusi nende maandamiseks.

04.08.2020

Juunis iseloomustasid Eesti küberruumi arvepettused, meilikonto kompromiteerimised ja õngitsuskirjad

04.08.2020 – Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) igakuine ülevaade Eesti küberruumis toimuvast keskendub haiglat tabanud arvepettusele, Eesti ühe spordialaliidu meilikonto jälgimisele ja ikka õngitsuskirjadele.