Language switcher

Sa oled siin

eID foorumil pannakse paika e-identiteedi tulevik

Täna ja homme toimub Kultuurikatlas rahvusvaheline eID foorum, mis keskendub elektroonilise identiteedi ning IT-lahenduste tulevikuküsimustele.

Paljude teiste teemade kõrval on päevakavas elektroonilise identiteedi tulevikuvisioon ja tehnoloogia võimalused, digitervise areng, internetihääletamine ning avaliku sektori roll e-identiteedi arengus.

"Mugava digiühiskonna eelduseks on toimivad teenused ja pidev arendustöö uute lahenduste kallal. Oleme endale e-riigi mugavused loonud enam kui 15 aasta jooksul. Kuid kuhu edasi? IT-maailmas ei ole piire, seal hulgas riigipiire. Seetõttu tuleb meil olla pidevas dialoogis partneritega väljaspool Eestit. Mul on hea meel, et saame neil kahel päeval jagada üksteisega tarkust ja kogemusi. Need on parema digiühiskonna tuleviku jaoks hädavajalikud kohtumised," ütles Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori asetäitja Andrus Kaarelson.

Konverentsil osaleb üle 300 valdkonnaga seotud era- ja avaliku sektori inimese, seal hulgas eksperdid Eesti riigiasutustest, ülikoolide juurest ning IT-erasektorist. Samuti suurettevõtete esindajad, arendajad ning teadlased üle maailma.

Lisaks ettekannetele ja debattidele on avatud messiala, kus asutused tutvustavad enda tooteid ning digilahendusi. Näiteks on üleval häirekeskuse virtuaalkaart, mille juurde selgitavad spetsialistid seda, kuidas abi Eestis abivajajani jõuab. RIA tutvustab ID-kaardi haldusvahendeid ning siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT) e-politsei toimimist.

Üritust korraldavad Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) ning eIDForum OÜ. Täpsem info ja päevakava on üleval kodulehel: www.eidforum.org ».

eID Forum 2018 on kaasrahastatud Euroopa Liidu struktuuritoetuse toetusskeemist “Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine”, mida omakorda finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

Veel uudiseid samal teemal

06.06.2019

RIA juht: peame pingutama, et digiriigi sisu ei jääks mainest maha

6.06.2019 – RIA juht: peame pingutama, et digiriigi sisu ei jääks mainest maha

04.06.2019

Mobiil-ID kasutajatel tuleb ID-kaardi tarkvara uuendada

4.06.2019 – Mobiil-ID kasutajatel tuleb ID-kaardi tarkvara uuendada.