Language switcher

Sa oled siin

Eesti.ee parandab tehnilist võimekust

Riigi infosüsteemi amet uuendab riigiportaali eesti.ee veebiraamistikku, mis muudab portaali jätkusuutlikumaks ning suurendab selle tehnilist võimekust.

„Oleme liikumas hajusama arhitektuuri poole, mille eesmärk on tagada rakenduste sõltumatust ja tõsta nende töökindlust. Portaali disaini vaates on olnud sihiks lihtsam üldpilt. Seetõttu on sisselogitud vaates iseteeninduse moodul (nt minu andmed, postkast, andmejälgija jms) ja sisuinfo viidud kokku vasakmenüüsse, et info oleks paremini leitav. Postkasti vaates lisandub aasta teises pooles kasutaja jaoks ka uusi lahendusi, näiteks dokumentide allkirjastamise ja krüpteerimise võimalus,“ ütles eesti.ee juht Kaisi Udumäe.

Kui veel täna on osa portaali teenuseid vanal platvormil, siis seekordne uuendus on samm lähemale rohelise portaali sulgemisele. „Riigiportaali eesmärk on luua paindlik platvorm, tagamaks parema integratsiooni ja liidestusvõimalused erinevate riiklike teenuste ja asutuste vahel,“ ütles Udumäe.

Märtsi lõpus suunas RIA eesti.ee-s asuva riikliku postkasti elanike rahvastikuregistris märgitud e-posti aadressidele, mille tulemusena on tänaseks suunatud üle 1,3 miljoni eraisiku postkasti. Riigiportaali kaudu edastas riik mullu üle 1,5 miljoni teavituse. Eelmisel aastal logis portaali sisse ligi 600 000 unikaalset inimest.

Arendustöid tehti koostöös Nortal ASiga.

Veel uudiseid samal teemal

13.08.2021

MKM: Valitsus eraldas pool miljonit RIA tehnoloogiavõla vähendamiseks

13.8.2021 – Valitsus otsustas eile eraldada valitsuse reservist Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumile 500 000 eurot täiendavateks investeeringuteks riigiportaali eesti.ee vananenud infosüsteemide kiirkorras uuendamiseks ja vajadusel sulgemiseks ning küberintsidentide ennetamiseks.

20.07.2021

Riigiportaalis olid kättesaadavad üle 300 000 inimese andmed

20.7.2021 – 9. juulil sulges riigi infosüsteemi amet (RIA) riigiportaalis eesti.ee ettevõtjatele mõeldud iseteeninduskeskkonnas olnud andmebaasi, kus oli 336 733 inimese ees- ja perekonnanimi, isikukood, töökoht ning osa puhul seos eelnevate ametikohtadega. Andmebaasile oli võimalik ligi pääseda ainult nendel inimestel, kelle andmed olid andmebaasis.