Language switcher

Rahvusvaheline koostöö

X-Road tarkvara on maailmas väga laialt levinud ».

X-Roadi arendab Nordic Institute of Interoperability Solutions ». NIISi liikmed on Eesti, Soome ja Island ning partner on Fääri saared.

Eesti ja Soome peaministrid sõlmisid 2013. aastal memorandumi » (PDF), mille alusel on RIA teinud koostööd Soome rahvastikuregistri keskusega (VRK ») X-Road tehnoloogia ühiseks arendamiseks.

 

Koostöö tulemusena

  • Eesti ja Soome ministeeriumid asutasid X-Roadi (ja tulevikus teiste koosvõime lahenduste) arenduskeskuse Nordic Institute of Interoperability Solutions » (NIIS). Alates 2018. aastast on NIIS X-Road tarkvara peamine arendaja ja haldaja. RIA saab nii keskenduda rohkem Eesti X-tee ökosüsteemi haldusele;
  • avalikustasime X-Road lähtekoodi », mis võimaldab X-Roadi kasutada ja arendada suuremal hulgal osapooltel;
  • lõime ühise X-Road kogukonna », mis koondab aktiivseid infosüsteemide omanikke, arendajaid ja haldajaid;
  • käivitas Soome „oma X-tee“ ehk Suomi.fi-palveluväylä » (selleteemalised küsimused palume saata meiliaadressil palveluvayla [at] palveluvayla.fi);
  • käivitasime teenuste ristkasutuse (usaldusföderatsiooni), mis on realiseeritud kõikides keskkondades (ee-dev <> fi-dev, ee-test <> fi-test ning EE <> FI). Ristkasutuse aluseks on usaldusföderatsiooni leping RIA ja VRK vahel (283.65 KB, ZIP). Rohkem infot piiriüleste teenuste loomise kohta leiab X-tee abikeskusest ».
Viimati muudetud: 05.07.2021

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!