Language switcher

Sa oled siin

Valimised

Valimiste infosüsteemi arendus ja haldus

Valimiste infosüsteem (VIS3) võimaldab registreerida kandidaate, teha kindlaks valimistulemused ja hääletamisest osavõtu ning jagada seda infot avalikkusega.

VIS3 ei ole otseselt seotud e-hääletamisega, vaid sel on elektroonilise hääletamise süsteemiga (EHS) ainult väline liides. VIS3 on valimiste korraldajate tööriist ja valimiste läbiviimise baassüsteem, mis on valmis toetama seadusega reguleeritud nelja tüüpi riiklikke valimisi (riigikogu, kohaliku omavalitsuse volikogu ja Euroopa Parlamendi valimised ning rahvahääletus).

Kes on VIS3 tellija ja kasutajad?

Arendustööde äritellija ja süsteemi peakasutaja on riigi valimisteenistus (RVT). Riiklike valimiste ajal on süsteemi koormus võrdlemisi suur. Valimiste korraldajaid (RVT, jaoskonnad jne) on kokku ligi 5000. Lisaks hakkavad süsteemi iseteeninduskeskkonnas aktiivselt kasutama ka valitavad (erakond, üksikkandidaat, valimisliit) ning kandidaatide arv võib varieeruda ühest-kahest kuni 15 000ni (kohaliku omavalitsuse volikogu valimised).

RIA eesmärk on tagada valimiste infosüsteemi pidev arendus ning äritellija ja kasutajate kõrge rahulolu. Samuti korraldame infosüsteemi halduse ja majutuse.

 

E-hääletamise tehniline teostus


RIA korraldab koostöös Riigi Valimisteenistusega e-hääletamise läbiviimist, tagades e-häälte kogumiseks vajaliku riist- ja tarkvara. Samuti vastutab valimiste infoturbe eest, testides valimiste infosüsteeme, kaitstes võimalike rünnete eest ning koolitades kandidaate ja kampaaniameeskondi.
 

Viimati muudetud: 11.06.2021

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!