Language switcher

Sa oled siin

Ametlike dokumentide infrastruktuuri teenus (ADIT)

ADIT on ühtne dokumentide ajutise ladustamise ja menetlusinfo salvestuskoht avaliku sektori veebidele, kus pakutakse kasutajatele e-teenuseid (nt riigiportaal eesti.ee, kohalike omavalitsuste kodulehed jt).

Nii saab kasutaja samadele andmetele ligi erineva kasutajaliidesega teenusepakkujate juurest. ADIT on liidestatud X-teega.

ADITi ja sellega seotud infosüsteemide teenuste abil saab dokumente (sh etteantud e-vormide taotlusi, teateid jmt) turvaliselt saata, vastu võtta, hoida ja hallata. Neid saab ka üles ja alla laadida ning jagada riigiasutuste, nende infosüsteemide ja teiste teenuse kasutajatega.

   

  ADITi lihtsustatud ülesehitus

  Avaliku sektori asutuse dokumendihaldussüsteemi (DHS) kaudu saab ametnik saata dokumente era- või juriidilisele isikule. Samuti saab ta vastu võtta nende saadetud dokumente.

  ADIT käitub asutuse dokumendihaldussüsteemi jaoks nagu tavaline DHS, mis kasutab dokumentide saatmiseks DHX protokolli.

   ADITi vahendusel saavad sellega liidestatud infosüsteemide kaudu era- ja juriidilised isikud edastada avaliku sektori asutustele või omavahel dokumente. Lisaks saab dokumente hoida ja menetleda ning kasutada dokumentidega seotud infot. ADITiga on liidestatud näiteks riigiportaali „Minu dokumendid“ teenus.

   Dokumentide liikumise ja menetluskäigu kohta saab X-tee põhise andmekogu vahendusel edastada ajaosalistele nende dokumentide menetlusinfot ja e-kirjana teavitusi.

    Viimati muudetud: 21.07.2021

    Kas said oma küsimusele vastuse?


    Täname tagasiside eest!