Language switcher

DigiDoc tarkvara

DigiDoc tarkvara võimaldab avada digitaalselt allkirjastatud dokumente, kontrollida allkirjade kehtivust, digitaalselt allkirjastada ja andmeid krüpteerida. Tarkvaras on toetatud levinuimad operatsioonisüsteemid: Windows, Mac, Linux, iOS, Android.

Tarkvara uuendatakse regulaarselt vähemalt kaks korda aastas. Uuendused tehakse keskkondade (operatsioonisüsteemid, veebilehitsejad jt tugiprogrammid) pideva arengu tõttu.

DigiDoc tarkvara kohta leiab täpsema info aadressilt installer.id.ee ». Sealt saab tarkvara ka arvutisse paigaldada. Konkreetsete küsimuste korral saab abi ID-kaardi abikeskusest ».

RIA tellimusel arendavad DigiDoc tarkvara mitmed Eesti IT-ettevõtted, praegu RaulWalter OÜ.

DigiDoc tarkvara paigaldamine

DigiDoc tarkvara installeerimise käigus paigaldatakse Sinu arvutisse:

  • ID-kaardi rakendus DigiDoc4 Klient,
  • tembeldamisrakendus TeRa.

2018. aastal võeti kasutusele uus ID-kaardi tarkvara DigiDoc4, mis koondab senised kolm rakendust üheks rakenduseks. See tähendab, et tarkvara installimisel paigadatakse Sinu arvutisse ainult üks rakendus. Alates juunist 2018 uuendab DigiDoc3 tarkvara end automaatselt DigiDoc4ks.

Paigaldamise link ja täpsem õpetus: installer.id.ee ».

 

Tembeldamisrakendus TeRa

Tembeldamisrakendusega TeRa saab lisada ajatemplid vananevatele digiallkirjadele (ddoc-formaadis).

Ajatempli lisamine viib need dokumendid vastavusse tänapäeva turvanõuetele ning tagab selle, et dokumente ei ole võimalik tulevikus muuta.

Tembeldamine on lihtne ja kiire. Rakendus tuleb oma arvutis käima panna ning see otsib ise arvutist üles kõik vananevad digiallkirjad (ddoc-formaadis) ning tõstab need uude, krüptograafiliselt murdmiskindlasse konteinerisse. Kõik vanad failid jäävad alles samasse kohta, kus need algselt olid ja kõrvale tekivad uued ASIC-S failid, mida saab avada rakendustega DigiDoc3 ja DigiDoc4.

Eraisikutele ja väikeettevõtetele on TeRa desktop rakendus mõistliku kasutamise piires tasuta. Suuremate mahtude puhul tuleb sõlmida ajatempliteenuse leping ajatempliteenust osutava ettevõttega, nt SK ID Solutions.

Tembeldamisrakenduse TeRa täpsem info keskkonnas id.ee ».

Viimati muudetud: 17.07.2018

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!