Language switcher

DigiDoc tarkvara

https://installer.id.ee/

DigiDoc tarkvara võimaldab avada digitaalselt allkirjastatud dokumente, kontrollida allkirjade kehtivust, digitaalselt allkirjastada ja andmeid krüpteerida. Tarkvaras on toetatud levinuimad operatsioonisüsteemid: Windows, Mac, Linux, iOS, Android.

Tarkvara uuendatakse regulaarselt vähemalt kaks korda aastas. Uuendused tehakse keskkondade (operatsioonisüsteemid, veebilehitsejad jt tugiprogrammid) pideva arengu tõttu.

DigiDoc tarkvara kohta leiab täpsema info aadressilt installer.id.ee ». Sealt saab tarkvara ka arvutisse paigaldada. Konkreetsete küsimuste korral saab abi ID-kaardi abikeskusest ».

2019. aasta juunis, hiljemalt juulis saab valmis uuendatud DigiDoc4 tarkvara, mis tuleb parandatud ekraanilugeri funktsionaalsusega ehk võimaldab tarkvara kasutada ka vaegnägijatel.

RIA tellimusel arendavad DigiDoc tarkvara mitmed Eesti IT-ettevõtted, praegu RaulWalter OÜ.

Mobiil-ID kasutajad peavad 2019. aasta juunis uuendama ID-kaardi tarkvara

5. juunist 2019 saab DigiDoc4s allkirjastada dokumente mobiil-ID-ga vaid siis, kui kasutaja on DigiDoc4 tarkvara ära uuendanud. Kui arvuti pole ise DigiDoc4 tarkvara uuendamist pakkunud, saab uusima, pärast 8. aprilli avalikustatud versiooni 4.2.1, alla laadida siit ». MacOS-i kasutajad leiavad App Store'ist rakenduse DigiDoc4 Client.

Uuendus puudutab inimesi, kes kasutavad digiallkirja andmiseks DigiDoc4 tarkvara ja mobiil-ID-d. ID-kaardiga saab digiallkirja anda ka varasema DigiDoc4 versiooniga. Kui mobiil-ID kasutaja autendib end ja lisab allkirja e-teenuses, siis ta ei pea midagi tegema. Sellisel juhul vastutab e-teenuse omanik uuendamise eest.
 

DigiDoc tarkvara paigaldamine

DigiDoc tarkvara installeerimise käigus paigaldatakse Sinu arvutisse:

  • ID-kaardi rakendus DigiDoc4 Klient,
  • tembeldamisrakendus TeRa.

Uus ID-kaardi tarkvara DigiDoc4 tuli kasutusele 2018. aastal ning see koondab senised kolm rakendust üheks. See tähendab, et tarkvara installimisel paigadatakse Sinu arvutisse ainult üks rakendus. Alates 2018. aasta juunist uuendab DigiDoc3 tarkvara end automaatselt DigiDoc4ks.

Paigaldamise link ja täpsem õpetus: installer.id.ee ».

 

Tembeldamisrakendus TeRa

Tembeldamisrakendusega TeRa saab lisada ajatemplid vananevatele digiallkirjadele (ddoc-formaadis).

Ajatempli lisamine viib need dokumendid vastavusse tänapäeva turvanõuetele ning tagab selle, et dokumente ei ole võimalik tulevikus muuta.

Tembeldamine on lihtne ja kiire. Rakendus tuleb oma arvutis käima panna ning see otsib ise arvutist üles kõik vananevad digiallkirjad (ddoc-formaadis) ning tõstab need uude, krüptograafiliselt murdmiskindlasse konteinerisse. Kõik vanad failid jäävad alles samasse kohta, kus need algselt olid ja kõrvale tekivad uued ASIC-S failid, mida saab avada rakendustega DigiDoc3 ja DigiDoc4.

Eraisikutele ja väikeettevõtetele on TeRa desktop rakendus mõistliku kasutamise piires tasuta. Suuremate mahtude puhul tuleb sõlmida ajatempliteenuse leping ajatempliteenust osutava ettevõttega, nt SK ID Solutions.

Tembeldamisrakenduse TeRa täpsem info keskkonnas id.ee ».

Viimati muudetud: 28.05.2019

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!