Language switcher

Veebruar 2022

Ööpäeva ülevaated Eesti küberruumis toimunust

Ülevaates kasutatavad mõisted

KuupäevKokkuvõte
28.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 258 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 148 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul ei tuvastanud ühtegi teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis oleks olnud suunatud Eesti veebilehtede ja teenuste vastu. Meeskond sai teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

27.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 259 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 160 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul ei tuvastanud ühtegi teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis oleks olnud suunatud Eesti veebilehtede ja teenuste vastu. Meeskond sai teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto andmeid koguda.

26.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 139 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 162 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud info- ja sidesektori ja 1 lõppkasutaja vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud.

25.2.2022

Seire käigus tuvastati 167 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kõik olid suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

24.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 2 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 159 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud haridussektori vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid millel ei olnud laiemat mõju. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto- ja pangakaardiandmeid koguda.

23.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 192 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 182 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud kohaliku omvalitsue vastu ning millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 4 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

22.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 193 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 179 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul sooritati 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu ning millel laiemat mõju ei olnud.

21.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 213 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 155 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud info- ja sidesektori ja 1 avaliku sektori vastu ning millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid pigem suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel ei olnud laiemat mõju. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

20.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 201 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 179 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid millel ei olnud laiemat mõju. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste sotsiaalmeedia kontode andmeid koguda.

19.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 199 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 173 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu ei sooritatud ööpäeva jooksul teenustõkestusrünnakuid (DDoS).
18.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 187 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 166 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud haridussektori vastu ja 2 info- ja sidesektori vastu ning millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste (täpsustada milliseid andmeid) andmeid koguda.

17.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 194 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 183 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud haridussektori vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Teine DDoS oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid sellel ei olnud laiemat mõju. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

16.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 223 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 68 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 9 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

15.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 198 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 141 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud haridussektori vastu ja millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Teine oli pigem suunatud üksiku lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

14.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 199 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 153 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 3 oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja 1 haridussektori vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

13.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 195 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 164 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks oli suunatud info- ja sidesektori vastu ning millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

12.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 166 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 144 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 3 olid suunatud info ja side ettevõtete vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

11.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 163 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 152 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

10.2.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 138 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 169 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

9.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 173 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 117 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 14 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakontode andmeid koguda.
8.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 154 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 135 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakontode andmeid koguda.
7.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 160 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 133 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
6.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 152 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 152 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 17 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
5.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 144 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 156 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 16 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode, pangakontode ja isiklike andmeid koguda.
4.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 155 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 131 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. 
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda. 
3.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 169 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 155 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. 
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 13 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. 
2.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 140 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 128 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 12 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal.
1.2.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 130 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 156 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. 
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 10 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal.Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda. 
Viimati muudetud: 31.03.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!