Language switcher

Oktoober 2021

Ööpäeva ülevaated Eesti küberruumis toimunust

Ülevaates kasutatavad mõisted

KuupäevKokkuvõte
31.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 315 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 34 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide andmeid koguda.
30.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 322 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 35 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.
29.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 279 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 41 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.
28.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 292 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 42 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 6 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste panga ning meiliandmeid koguda.
27.10.2021Riigi infosüsteemi ameti (CERT-EE) küberruumi seire tuvastas ööpäevaga 301 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mis üritasid Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati ka 45 pahavaraga nakatunud seadet ning neist anti teada sideteenuse pakkujatele.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. CERT-EE avastas ja sai teada 1 õngitsuslehest, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
26.10.2021Riigi infosüsteemi ameti (CERT-EE) küberruumi seire tuvastas ööpäevaga 326 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mis üritasid Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati ka 33 pahavaraga nakatunud seadet ning neist anti teada sideteenuse pakkujatele.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. CERT-EE avastas ja sai teada 2 õngitsuslehest, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
25.10.2021Riigi infosüsteemi ameti (CERT-EE) küberruumi seire tuvastas ööpäevaga 345 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mis üritasid Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati ka 44 pahavaraga nakatunud seadet ning neist anti teada sideteenuse pakkujatele.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike.
24.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 284 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 47 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide andmeid koguda.
23.10.2021Riigi infosüsteemi ameti (CERT-EE) küberruumi seire tuvastas ööpäevaga 333 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mis üritasid Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati ka 56 pahavaraga nakatunud seadet ning neist anti teada sideteenuse pakkujatele.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati 8 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. CERT-EE avastas ja sai teada 2 õngitsuslehest, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
22.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 302 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 47 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike.
21.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 290 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 44 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide ja meilikontode andmeid koguda.
20.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 315 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 45 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide ja meilikontode andmeid koguda.
19.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 289 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 43 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 6 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide, meilikontode ja isiklike andmeid koguda.
18.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 322 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 39 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 11 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
17.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 325 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 50 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangakaartide või pangakontode andmeid koguda.
16.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 355 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 53 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode või pangakaartide andmeid koguda.
15.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 325 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 41 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kuus teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse kolme õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste e-posti andmeid koguda.
14.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 339 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 45 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangaandmeid koguda.
13.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 367 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 39 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 8 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- või pangakontode andmeid koguda.
12.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 331 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 38 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
Kompromiteeriti ühe ettevõtte meilikonto, mida kasutati seejärel kontoandmeid õngitsevate kirjade levitamiseks.
11.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 365 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 34 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste pangaandmeid koguda.
10.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 386 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 42 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
9.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 407 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 31 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 10 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
Ühe ettevõtte meilikonto kompromiteeriti ning seda kasutati pahavara levitamiseks.
8.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 383 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 42 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike.
7.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 385 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 44 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 6 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
Kompromiteeriti kolm erinevate asutuste töötajate meilikontot, mida kasutati kontoandmeid õngitsevate e-kirjade levitamiseks.
6.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 395 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 36 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.
5.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 329 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 30 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul neli teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse kolme õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste e-posti andmeid koguda.
Eesti ettevõte andis CERT-EE-le teada lunavararünnakust, mille tulemusena krüpteeriti serveris olevad failid.
4.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 337 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 37 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kuus teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike.
3.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 324 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 25 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kaks teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse kahe õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.
2.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 377 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 29 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse nelja õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
1.10.2021CERT-EE tuvastas ööpäevaga 377 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada.
Seire käigus tuvastati 24 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid.
Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli väike. Lisaks sai meeskond teavituse nelja õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.
Viimati muudetud: 21.01.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!