Language switcher

Märts 2022

Ööpäeva ülevaated Eesti küberruumis toimunust

Ülevaates kasutatavad mõisted

KuupäevKokkuvõte
31.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 40 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 192 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutajate) suunas, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste emiliandmeid koguda.

30.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 47 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 193 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 8 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 4 oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja 2 oli suunatud haridussektori vastu, viimasel mõju ei olnud. Ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu ja nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

29.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 51 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 168 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu ei sooritatud ööpäeva jooksul teenustõkestusrünnakuid (DDoS). Lisaks sai meeskond teavituse 6 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

28.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 41 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 170 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 31 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud erasektori ja lõppkasutajate suunas, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal.

27.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 34 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 202 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli kohaliku omavalitsuse vastu ja millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Kaks olid suunatud info ja side sektori vastu ning ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud.

26.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 41 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 175 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks oli kohaliku omavalitsuse vastu ja millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

25.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 36 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 163 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 7 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid kõik suunatud info- ja sidesektori vastu, aga millel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

24.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 47 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 182 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid kõik suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, ent millel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 8 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda. Eesti tööstusettevõte andis CERT-EE-le teada arvepettusest. Kurjategijatel õnnestus kas spoofida (jäljendada) või kompromiteerida ettevõtte e-posti aadress, millelt nad saatsid kliendile libaarve. Hinnanguline kahju on 120 000 eurot.

23.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 32 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 173 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 23 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud haridussektori vastu ja ülejäänud info- ja sidesektori vastu. Rünnakutel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 8 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

22.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 37 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 166 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja neil võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud kolm olid suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, ent nendil laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

21.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 34 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 155 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul sooritati 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud meelelahutus- ja vaba aja sektori vastu. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

20.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 34 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 172 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud meelelahutus- ja vaba aja sektori vastu. Teine oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, ent sellel laiemat mõju ei olnud.

19.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 39 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 171 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid mõlemad suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, ent nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakontode andmeid koguda.

18.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 38 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 186 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud meelelahutus- ja vaba aja sektori vastu. Teine oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, ent sellel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili-ja pangakonto andmeid koguda.

17.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 47 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 178 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud haridussektori vastu, üks meelelahutus-ja vaba aja sektori vastu, üks info-ja sidesektori vastu ning kaks olid suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili-ja pangakonto andmeid koguda.

16.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 36 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 120 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks oli suunatud haridussektori vastu, üks meelelahutus ja vaba aja sektori vastu ning neljas oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto andmeid koguda.

15.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 39 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 163 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 2 olid suunatud haridussektori vastu ning millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Kolmas oli suunatud lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu ning millel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

14.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 29 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 178 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud lõppkasutaja vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud.

13.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 33 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 191 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud üksiku lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud.

12.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 35 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 167 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kõik olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

11.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 35 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 175 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu ei sooritatud ööpäeva jooksul teenustõkestusrünnakuid (DDoS). Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

10.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 29 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 47 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks olid suunatud pangandus- ja kindlustussektori vastu ning kolmas üksiku lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Meeskond sai teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakontode andmeid koguda.

9.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 131 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 184 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu ei sooritatud ööpäeva jooksul teenustõkestusrünnakuid (DDoS). Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

8.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 38 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 181 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud info- ja sidesektori vastu, kui sellel laiemat mõju ei olnud. Meeskond sai teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto andmeid koguda.

7.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 51 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 162 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kõik olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

6.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 32 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 179 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli pigem suunatud üksiku lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud.

5.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 42 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 172 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest osad olid suunatud info- ja sidesektori vastu ning ülejäänud lõppkasutajate vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste kasutajatunnuseid koguda.

4.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 43 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 167 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud info- ja sidesektori vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud. Meeskond sai teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto ja pangakaardi andmeid koguda.

3.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 39 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 153 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud haridussektori vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 7 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

2.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 136 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 146 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud info- ja sidesektori vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikontode andmeid koguda.

1.3.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 250 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 160 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud info- ja sidesektori vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto andmeid koguda.

Viimati muudetud: 31.03.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!