Language switcher

Aprill 2022

Ööpäeva ülevaated Eesti küberruumis toimunust

Ülevaates kasutatavad mõisted

KuupäevKokkuvõte
30.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 32 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 172 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli pigem suunatud üksiku lõppkasutaja (nt. kodukasutaja) vastu, kuid sellel laiemat mõju ei olnud.

29.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 41 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 169 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 9 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 3 olid suunatud info- ja sidesektori vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 6 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

28.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 48 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 173 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

27.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 51 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 177 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul sooritati 1 teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja sellel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

26.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 34 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 280 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), neist üks oli suunatud riigiasutuse, teine haridussektori vastu ja neil võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Kolmas oli suunatud lõppkasutaja (nt kodukasutaja) vastu, ent sel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

25.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 49 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 160 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud riigiasutuse vastu ja millel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud 2 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

24.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 32 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 171 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 5 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 3 olid suunatud riigiasutuste vastu ja 2 olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud.

23.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 30 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 162 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 6 kordineeritud teenusetõkestusrünnakut. Neil esines mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

22.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 41 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 620 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 10 kordineeritud teenustõkestusrünnakut. Neil esines mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

21.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 28 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 134 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), need olid suunatud info- ja sidesektori vastu. Nendel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

20.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 36 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 102 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mõlemad olid suunatud info- ja sidesektori vastu. Nendel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

19.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 41 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 131 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud haridussektori vastu ja sellel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud kolm olid suunatud lõppkasutajate (nt kodukasutaja) vastu, ent neil laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

18.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 38 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 185 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest üks oli suunatud haridussektori vastu ja sellel võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud kolm olid suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, ent neil laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

17.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 47 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 171 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 8 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks olid suunatud info- ja sidesektori vastu ja neil võis olla mõju teenuste tavapärasele toimimisele. Ülejäänud kuus olid suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, ent neil laiemat mõju ei olnud.

16.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 30 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 180 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Ööpäeva jooksul sooritati 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, ent nendil laiemat mõju ei olnud.

15.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 34 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 178 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud info ja side sektori vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

14.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 36 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 166 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

13.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 46 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 191 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 13 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 6 oli suunatud haridussektori, 3 info- ja sidesektori vastu ja millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Ülejäänud olid pigem suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 4 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

12.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 45 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 151 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud info- ja sidesektori vastu ning millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

11.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 10 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 167 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kõik olid suunatud üksikute lõppkasutajate (nt. kodukasutaja) vastu, kuid nendel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 2 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

10.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 46 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 103 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja kolmas oli suunatud lõppkasutaja (nt kodukasutaja) vastu, kuid selle mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

9.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 44 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 155 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 10 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 6 oli suunatud info- ja sidesektori vastu ja 4 haridussektori vastu ning millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

8.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 38 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 175 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

7.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 49 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 119 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks olid suunatud info- ja sidesektori vastu ja kolmas oli suunatud lõppkasutaja (nt kodukasutaja) vastu, kuid selle mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 5 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meilikonto andmeid koguda.

6.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 24 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 67 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 3 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest kaks olid suunatud haridussektori vastu ning kolmas oli suunatud info- ja sidesektori vastu, aga millel laiemat mõju ei olnud. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meili- ja pangakonto andmeid koguda.

5.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 28 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 146 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul kokku 6 teenustõkestusrünnakut (DDoS), millest 1 oli suunatud haridussektori vastu ning 5 oli suunatud info ja sidesektori vastu, millel võis olla mõju teenuse tavapärasele toimimisele. Lisaks sai meeskond teavituse 3 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

4.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 33 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 154 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 4 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud info ja side sektori vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal.

3.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 32 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 177 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul 2 teenustõkestusrünnakut (DDoS), mis olid suunatud info ja side sektori vastu, kuid nende mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste andmeid koguda.

2.4.2022CERT-EE tuvastas ööpäevaga 37 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 184 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu sooritati ööpäeva jooksul üks teenustõkestusrünnak (DDoS), mis oli suunatud üksiku lõppkasutaja (nt kodukasutaja) vastu, kuid selle mõju teenustele ja inimestele oli madal. Lisaks sai meeskond teavituse ühe õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.
1.4.2022

CERT-EE tuvastas ööpäevaga 46 pahavaraga nakatunud veebilehte ja serverit, mille kaudu üritati Eesti internetikasutajate seadmeid rünnata ja nakatada. Seire käigus tuvastati 192 pahavaraga nakatunud seadet ning nendest teavitati internetiteenuse pakkujaid. Eesti veebilehtede ja teenuste vastu ei sooritatud ühtegi teenusetõkestusrünnakut(DDoS). Lisaks sai meeskond teavituse 1 õngitsuslehe kohta, mille abil prooviti inimeste meiliandmeid koguda.

Viimati muudetud: 02.05.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!