Language switcher

Sa oled siin

Ennetus ja nõuanded

Riigi Infosüsteemi Amet korraldab küberturvalisuse ennetustegevusi. Edastame hoiatusi, korraldame koolitusi ja koostame soovitusi selleks, et küberintsidente ennetada või nende mõju vähendada.

Avalikkusele edastame hoiatusi aktuaalsete ohtude ja turvanõrkuste kohta, elutähtsate teenuste osutajaid hoiatame valdkonna- või trendipõhiselt ja anname soovitusi, kuidas ohte vältida.

Küberhügieeni parandamiseks koostame nõuandeid nii noortele kui täiskasvanutele: kuidas oma (nuti)seadet kaitsta, kuidas internetis käituda ja levinud petuskeeme ära tunda. Põhjalikumaid selgitusi lisame RIA blogisse. Lisaks võtame osa Euroopa küberturvalisuse kuu korraldamisest iga aasta oktoobris.

Ka küberturbekoolitused aitavad küberhügieeni parandada, seepärast oleme neid korraldanud nii riigiametnikele, tervishoiutöötajatele kui ka kohalike omavalitsustele. Lisaks saavad riigiasutuste töötajad ja perearstid oma küberteadmisi testida ja parandada digitaalses õpikeskkonnas Digitest.

Võimalusel käime küberhügieenist rääkimas ka avalikkusele. Koolituse sooviga pöörduge palun koolitused [at] ria.ee.

Plakat kirjaga "Logisid välja? Tubli"

 

Digitest

DigiTest on Riigi Infosüsteemi Ameti hangitud interaktiivne e-õppe kursus, mida arendatakse koostöös küberturbeettevõttega CybExer Technologies.

DigiTest on suunatud eelkõige valitsussektorile, sh valitusasutused, põhiseaduslikud institutsioonid ja kohalikud omavalitsused, kuid skoopi on laiendatud ka perearstikeskuste ja üldhariduskoolide personalile. DigiTesti kursuse on juba läbinud tuhanded riigiametnikud.

Küberturvalisuse õppeplatvorm DigiTest valmis 2017. aasta kevadel. Selle eesmärk on tõsta ja hoida asutuse töötajate küberturbeteadlikkust. Testi tulemusena on võimalik saada ülevaade töötajate küberturvalisuse alasest teadlikkusest ja selgitada välja järeleaitamist vajavad teemad. Lisaks võimaldab DigiTest anda ülevaate ka asutuse koondprofiilist ning sellest tulenevalt korraldada täiendavaid suunatud koolitusi ja seminare. Kuigi Digitesti tulemused jäävad turvakaalutlustel iga asutuse enda teada, on asutustel võimalik enda tulemusi üldise olukorraga võrrelda.

Kui valitsussektori asutus on otsustanud DigiTesti kasutusele võtta, tuleb täita DigiTesti kasutamise taotlus, millega määratakse:

  • asutuse vastutav isik / analüütik,
  • DigiTesti kasutamise tingimused,
  • andmekaitse põhimõtted.

Asutuse esindusõigusliku isiku digiallkirjastatud taotlus tuleb edastada Riigi Infosüsteemi Ametile.

Taotluse vorm (138.16 KB, PDF)

Kõik DigiTesti teemalised päringud või küsimused, sh täidetud DigiTesti kasutamise taotlused valitsussektorile saab edastada aadressile: digitest [at] ria.ee.

Viimati muudetud: 28.06.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!