Language switcher

Sa oled siin

Ennetus ja nõuanded

Riigi Infosüsteemi Amet korraldab küberturvalisuse ennetustegevusi. Edastame hoiatusi, korraldame koolitusi ja koostame soovitusi selleks, et küberintsidente ennetada või nende mõju vähendada.

Avalikkusele edastame hoiatusi aktuaalsete ohtude ja turvanõrkuste kohta, elutähtsate teenuste osutajaid hoiatame valdkonna- või trendipõhiselt ja anname soovitusi, kuidas ohte vältida.

Küberhügieeni parandamiseks koostame nõuandeid nii noortele kui täiskasvanutele: kuidas oma (nuti)seadet kaitsta, kuidas internetis käituda ja levinud petuskeeme ära tunda. Põhjalikumaid selgitusi lisame RIA blogisse. Lisaks võtame osa Euroopa küberturvalisuse kuu korraldamisest iga aasta oktoobris.

Ka küberturbekoolitused aitavad küberhügieeni parandada, seepärast oleme neid korraldanud nii riigiametnikele, tervishoiutöötajatele kui ka kohalike omavalitsustele. Lisaks saavad riigiasutuste töötajad ja perearstid oma küberteadmisi testida ja parandada digitaalses õpikeskkonnas Digitest.

Plakat kirjaga "Logisid välja? Tubli"

 

Digitest

Digitaalne õppeplatvorm Digitest valmis 2017. aasta kevadel koostöös küberturbeettevõttega CybExer Technologies ning oli algselt mõeldud riigiasutustele. Alates 2018. aasta suvest saavad digitesti tasuta teha ka perearstid. Digitesti kursuse on juba läbinud tuhanded inimesed.

Kuigi Digitesti tulemused jäävad turvakaalutlustel iga asutuse enda teada, on tulevikus plaanis välja arendada tulemuste anonüümne ja turvaline jagamismehhanism, mis võimaldaks igal asutusel end üldise olukorraga võrrelda.

Tulevikus soovime Digitesti kasutusala riigisektoris veelgi laiendada ning selle läbimine võiks saada kohustuslikuks kõikidele riigi- ja kohalike omavalitsuste töötajatele. Selleks, et panna alus küberoskustele uue põlvkonna hulgas, on plaanis jagada Digitesti koolidega, et küberhügieeni õpet saaksid ka koolilapsed põhihariduse ühe osana.

Viimati muudetud: 05.09.2018

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!