Language switcher

Kasuta uut ID-kaardi tarkvara DigiDoc4 

RIA töötas 2018. aasta lõpuks välja uuendatud DigiDoc tarkvara, mis toetab 2018. aasta detsembris väljastama hakatud ID-kaarti. Varasema tarkvaraga DigiDoc3 pole olnud võimalik alates 1. jaanuarist 2019 dokumente allkirjastada. 

Uus ID-kaardi tarkvara DigiDoc4 koondab senised kolm rakendust üheks rakenduseks, milles saab teha kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid – anda digiallkirja, krüpteerida dokumente ning vahetada PIN-koode. 

Mobiil-ID kasutajad peavad 2019. aasta juunis uuendama ID-kaardi tarkvara

5. juunist 2019 saab DigiDoc4s allkirjastada dokumente mobiil-ID-ga vaid siis, kui kasutaja on DigiDoc4 tarkvara ära uuendanud. Kui arvuti pole ise DigiDoc4 tarkvara uuendamist pakkunud, saab uusima, pärast 8. aprilli avalikustatud versiooni 4.2.1, alla laadida siit ». MacOS-i kasutajad leiavad App Store'ist rakenduse DigiDoc4 Client.

Uuendus puudutab inimesi, kes kasutavad digiallkirja andmiseks DigiDoc4 tarkvara ja mobiil-ID-d. ID-kaardiga saab digiallkirja anda ka varasema DigiDoc4 versiooniga. Kui mobiil-ID kasutaja autendib end ja lisab allkirja e-teenuses, siis ta ei pea midagi tegema. Sellisel juhul vastutab e-teenuse omanik uuendamise eest.

Mis asi on DigiDoc4?

ID-tarkvara võimaldab inimestel tõendada ID-kaardiga oma isikut elektrooniliselt - näiteks kasutades pankade, riigi või erinevate ettevõtete teenuseid veebi kaudu, samuti saab digitaalselt allkirjastada ja krüpteerida dokumente. Rohkem infot leiab www.id.ee »

DigiDoc4 ekraanilugerite tugi

DigiDoc4 tarkvara ekraanilugerite tugi, mis on vajalik, et vaegnägijad saaksid seda kasutada, on kahjuks teiste arenduste kõrval viibinud. Töötame olukorra parandamise kallal ning järgmine Digidoc4 tarkvarauuendus saab valmis 2019. aasta juuniks või hiljemalt juuliks. Selle uuendusega parandatakse ja lisataks ekraanilugerite peamised funktsionaalsused. Sügisel on kavas suveks valmivat ekraanilugerite toega versiooni täiustada.

Viimati muudetud: 28.05.2019

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!