Language switcher

Ajatempliga teed dokumendid turvaliseks

Kui Sinul või Sinu ettevõttel on enne 2014. aastat digitaalselt allkirjastatud dokumente (ddoc-formaadis), tuleks need hiljemalt 2018. aasta lõpuks üle tembeldada. Ajatempli lisamine viib need dokumendid vastavusse tänapäeva turvanõuetele ning tagab selle, et dokumente ei ole võimalik tulevikus muuta.

Kõik varasemad allkirjad ja lepingud jäävad kehtima, kuid ei pruugi pidevalt arenevas IT-maailmas mingil hetkel olla enam 100% muukimiskindlad.

Tembeldamine on lihtne ja kiire. Rakendus TeRa tuleb oma arvutisse alla laadida, käima panna ning see otsib ise arvutist üles kõik vananevad digiallkirjad (ddoc-formaadis) ning tõstab need uude, krüptograafiliselt murdmiskindlasse konteinerisse. Kõik vanad failid jäävad alles samasse kohta, kus need algselt olid ja kõrvale tekivad uued ASIC-S failid, mida saab avada rakendustega DigiDoc3 ja DigiDoc4.

Eraisikutele ja väikeettevõtetele on TeRa desktop rakendus mõistliku kasutamise piires tasuta. Suuremate mahtude puhul tuleb sõlmida ajatempliteenuse leping ajatempliteenust osutava ettevõttega, nt SK ID Solutions.

Viimati muudetud: 28.08.2018

Kas said vastuse oma küsimusele?


Täname tagasiside eest!