Language switcher

Sa oled siin

Lobitegevus

Kohtumised huvigruppide ja lobistidega

Lobitegevus on osa huvide esindamisest demokraatlikus otsustusprotsessis. Vaatamata sellele, et lobitegevusel on sageli negatiivne foon, ei ole siiski igasugune lobitegevus ebasoovitav.

Riigi huvides on tasakaalustatud lobitegevus, et kitsad erahuvid ei domineeriks poliitikakujundamises ja õigusloomes. Tasakaalustatud lobitegevus ja läbipaistvus annab kõigile huvitatud osapooltele võrdse võimaluse oma seisukohti esitada.

Lobistidega suhtlemise kultuuri kujundamiseks ja läbipaistvuse suurendamiseks kiitis Vabariigi Valitsus 18.3.2021 istungil heaks lobistidega suhtlemise hea tava ametiisikutele ».

Poliitikaotsusteks loetakse heas tavas otsust, mis mõjutab õigusloomet, strateegilist planeerimist (arengukavad, programmid, valged raamatud, rohelised raamatud, tegevuskavad jms) ning toetuste andmist. Lobitööna on käsitletav ka püüdlus mõjutada hanketingimusi, st kui ametiisikut mõjutatakse hangete planeerimise või hanke tingimuste koostamise käigus, enne hanke avaldamist.

Hea tava kohaselt tuleb avalikustada kohtumised, mis on toimunud elektrooniliselt, vahetu kohtumisena, telefonikonverentsina vm viisil ning mida iseloomustab lobisti otsene või kaudne struktureeritud ja organiseeritud suhtlus ametiisikutega, et mõjutada poliitikaotsuseid ning kaitsta enda või oma esindatava huve.

Lobistidega suhtlemise hea tava kohaldub ministeeriumi juhtkonna liikmetele, riigisekretärile ning teiste valitsusasutuste juhtidele ja nende asetäitjatele.

Riigi infosüsteemi ameti peadirektori ja tema asetäitjate kohtumised

KuupäevKohtumise teemaLobisti või tema esindatava nimi ja organisatsioonAmetiisiku nimi ja amet
2.5.2022Wisercat Software OÜ tegevuste tutvustamineWisercat Software OÜMargus Noormaa, peadirektor
Joonas Heiter, peadirektori asetäitja
4.8.2021Huawei Technologies Co., Ltd tegevuste tutvustamineHuawei Technologies Co., LtdMargus Noormaa, peadirektor
Viimati muudetud: 16.05.2022

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!