Language switcher

Sa oled siin

Juhtkond

Margus Noormaa

peadirektor

Margus Noormaa juhib Riigi Infosüsteemi Ametit alates 22. aprillist 2019. Noormaa töötas varem Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse direktorina, vastutades ministeeriumi ja valitsemisala info- ja kommunikatsioonitehnoloogia arendamise, haldamise ning IKT teenuste osutamise eest.

Noormaa on töötanud ka mitmetel ametikohtadel Maksu- ja Tolliametis, sealhulgas peadirektori asetäitjana. Noormaa on ka Riigi Infokommunikatsiooni SA nõukogu liige.

Margus Noormaa on sündinud 9. juunil 1970. Ta on lõpetanud Eesti Riigikaitse Akadeemia ning omandanud magistrikraadi Tallinna Ülikoolis IT juhtimise erialal.

Margus Noormaa

 

Gert Auväärt

peadirektori asetäitja küberturvalisuse alal

Gert Auväärt juhib RIA küberturvalisuse teenistust alates 15. juulist 2021. Ta on RIAs töötanud ka varem: välissuhete juhina aastatel 2017–2018.

Auväärt töötas aastaid välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel, sealhulgas küberkoordinaatorina, kuid suurema osa ajast esindajana välisriikides – Hollandis ja USAs. 2018. aasta augustist kuni 2021. aasta juulini töötas ta asejuhina Eesti alalises esinduses ÜRO juures, kus tema ülesanne oli viia Eesti esmakordne kandidatuur ÜRO julgeolekunõukogusse eduka lõpuni.

Gert Auväärt on lõpetanud Helsingi ülikooli õigusteaduste magistrikraadiga ning täiendanud enda teadmisi küberjulgeoleku vallas Marshalli Keskuses ja Euroopa Kaitsekolledžis.

Gert Auväärt

 

 

Joonas Heiter

peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal

Joonas Heiter juhib riigi infosüsteemi teenistust alates 1. jaanuarist 2022. Alates 2018. aasta suvest töötas ta RIAs samas teenistuses andmevahetuse osakonna juhatajana.

Joonas Heiter on lõpetanud magistriõpingud Tallinna Tehnikaülikoolis telekommunikatsiooni erialal ning lisaks Tartu ülikoolis ärijuhtimise erialal. Enne RIAsse tööle asumist 2018. aastal töötas ta Elisa Eesti ASis, kus juhtis erinevaid tiime, sh taristu valdkonna ja raadiovõrgu planeerimise osakonna tööd.

RIA peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal juhib riigi infosüsteemi teenistust, mille alla kuuluvad andmevahetuse (X-tee ja RIHA), elektroonilise identiteedi, riigiportaali, riigivõrgu, valimiste infosüsteemide arenduse, tehnoloogia- ning kliendikogemuse ja teeninduse osakonnad. Samuti koordineerib ta RIA peaarhitekti ning äriarhitekti tööd.

Joonas Heiter

Viimati muudetud: 31.12.2021

Kas said oma küsimusele vastuse?


Täname tagasiside eest!