Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

X-tee päringute portaal ja Kodanikuportaal saavad ühise näo

X-tee päringute portaal ning Kodanikuportaal on visuaalselt kaks erinevat keskkonda ühise eesmärgiga – pakkuda koondatult kodanikele võimalust kasutada erinevaid e-teenuseid. Selleks, et kaotada visuaalne ning osas ka tehniline erinevus nende kahe keskkonna vahel, on Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus välja kuulutanud riigihankekonkursi. Eesmärk on Kodanikuportaali „eesti.ee” (https://www.eesti.ee) keskkonna ning X-tee päringute portaali teenused ühendada, arvestades sealjuures kasutajate soove – et teenuste kasutamine oleks võimalikult lihtne ning mugav.

„Mitmed kodanikud ja ettevõtjad on pöördunud meie poole küsimustega, et mis eristab X-tee teenuseid ülejäänud Kodaniku- või Ettevõtjaportaalist ehk miks peab kasutajal olema ühes kohas nii visuaalselt, kui ka käitumismudeli poolest kaks erinevat keskkonda,“ ütles RIA arendusnõunik Riho Oks. „Selleks, et e-teenuste tarbijal oleks üks ja kasutajasõbralik keskkond avalike elektrooniliste teenuste tarbimiseks, ühildatakse nimetatud keskkonnad nii tehniliselt kui ka visuaalselt,“ lisas Oks.

Riigihanget finantseeritakse Euroopa Liidu Struktuurifondidest infoühiskonna arendamise suuna raames. Taotluste esitamise tähtaeg on 29. mai 2007 kell 11:00. Taotlused tuleb esitada aadressile Rävala 5, V korrus, Tallinn.

Teema: Riigiportaal, Struktuuritoetused

Lisatud 21.05.2007

Tagasi lehele "Uudised"