Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

WCAG 2.0 rakendamist tutvustav koolitus Tartus

Kirjeldus

Informatsiooni oma veebilehel avaldamine teeb selle ühe hetkega tarbitavaks kogu maailmas – aga kas ikka kõigile, kes seda soovivad?

Kahjuks see päris nii ei ole. Veebilehel oleva info lugemisega võib probleeme olla nii nutitelefonide kasutajatel, algajatel ja eakatel internetikasutajatel kui ka puudega inimestel.

Selleks, et kõik inimesed informatsioonile ja teenustele võrdselt ligi saaks, tuleb veebilehe tellimisel, arendamisel ja sisustamisel järgida teatud põhimõtteid, mis on koondatud rahvusvaheliselt tunnustatud standardisse „Veebi sisu juurdepääsetavussuunised“ (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0). Selle standardi rakendamiseks valmistatakse eestikeelseid rakendusjuhiseid, mida õpetatakse konkreetsemalt kasutama kahel tasuta koolitusel.

Sihtgrupp: Koolitus on suunatud asutuse veebilehe eest vastutavatele inimestele (veebitoimetajad, veebilehe tehniline tugi).

Koolituse käigus hinnatakse reaalsete veebilehtede probleeme ja nende lahendamise võimalusi ning seetõttu on soovitatav oma sülearvuti kaasa võtta.

Koolituse viivad läbi WCAG 2.0 rakendusjuhendi autorid Riivo Lepp ja/või Tõnu Tomik (I&T Advisor OÜ).

Registreerumise tähtaeg on 24. oktoober 2014. Kohtade arv on piiratud (kuni 20 inimest grupis) ning seetõttu ootame koolitusele ühest asutusest ühte inimest.

Koolitus on tasuta.

Koolitused korraldatakse Euroopa Liidu struktuurivahendite programmist "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastusel.

Aeg

Kuupäev 12.11.2014
Kell 13.30–16.45
Koolituse asukoht Tartu, Dorpat Konverentsikeskus, Soola 6
Kestus 3 tundi
Päevajuht Riivo Lepp ja/või Tõnu Tomik

Päevakava ja materjalid

Praktilisel koolitusel tutvustatakse veebi sisu juurdepääsetavussuuniseid ja nende reaalset rakendamist ning käsitletakse järgmiseid teemasid:

  • Mis on veebi juurdepääsetavussuunised ja mis juhtub, kui neid ei järgita?
  • Missugused on peamised probleemid Eesti avaliku sektori veebilehtedel, mis takistavad informatsiooni kättesaamist?
  • Mida saab veebitoimetaja teha, et veebileht oleks võimalikult paljudele kasutatav?

Täpsem ajakava saadetakse registreerunutele mõned tööpäevad enne koolitust.

Registreerimine

Koolitus on toimunud

Lisatud 10.10.2014
Uuendatud 24.10.2014Tagasi lehele "Koolitused"