Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Valmis riigi infosüsteemi tutvustav teejuht

30.3.2010

Äsja valminud riigi infosüsteemi teejuht annab lihtsa ülevaate, kuidas riigi infosüsteem toimib ja miks ta just selliselt üles ehitatud on. Teejuht on mõeldud eelkõige spetsialistidele, kes ei tööta igapäevaselt IT-teemadega.

Riigi infosüsteemi teejuht seletab ära hulga mõisteid, mida riigi infosüsteemiga seotud ametnikud palju kasutavad ning mis neile sageli liigagi enesestmõistetavad tunduvad. Teejuht räägib keerulistest asjadest võimalikult lihtsalt, näiteks saab teada, mida tähendavad lühendid RIHA või X-tee. Uue registri loomisel on mõlemad vajalikud - milleks nad head on, seda saabki teejuhist lugeda.

Riigi infosüsteemi teejuht asub aadressil www.ria.ee/teejuht. Teejuht keskendub viiele põhiteemale – ülevaade Eesti infoühiskonna arengust, e-eesti edulood, riigi infosüsteemi olulisemad osad, avaliku sektori spetsiifika IT-arendustes ning arendusprojektide juhtimise hea praktika.

Nagu riigi infosüstem, ei ole ka teejuht lõplikult valmis, vaid areneb ja täieneb pidevalt. Kõik ettepanekud teejuhi paremaks tegemiseks on teretulnud aadressile ria[ät]ria.ee.

Teejuht valmis Euroopa Liidu struktuurifondide programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ raames ja seda finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond. Projekti koostööpartner oli ADM Interactive OÜ.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"