Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Valmis krüptograafiliste algoritmide kasutusvaldkondade ja elutsükli uuring

27.07.2011

Valminud on uuring, mis koondab teaduskirjanduses ja erinevates rahvusvahelistes uuringutes esitatud soovitused krüptograafiliste süsteemide ja algoritmide kasutamiseks riigi infosüsteemides. Uuringu tulemused on suunatud tarkvaraarhitektidele, IT-audiitoritele jt tehnilistele spetsialistidele, kes osalevad uute infosüsteemide loomisel ja infoturbe korraldamisel. Uuingu aruandes esitatakse soovitused krüptograafiliste meetodite kasutamiseks infosüsteemide turbe tagamisel.

Uuring hõlmab sümmeetrilise ja asümmeetrilise krüpteerimise algoritme ning räsifunktsioonide algoritme ning toob välja soovitused erinevate algoritmide kasutusvaldkondade, kasutusaja, parameetrite, samuti on uuringus välja toodud algoritmide kasutuspiirangud. Uuring sisaldab ka algoritmide vahetusest tulenevate mõjude analüüsi veebiserveritele, avaliku võtme infrastruktuurile ning olulisimatele infosüsteemidele. Uuringus soovitatakse kasutada tõestatavalt turvalisi protokolle.

Uuringu tellis RIA koostöös Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumiga ning selle viis läbi AS Cybernetica. Uuringut rahastas Euroopa Liidu struktuurifondide programm "Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine" Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Tutvu uuringu aruandega (.pdf; 477 kB)

Teema: Infoühiskonna teadlikkus

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"