Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Uusi @eesti.ee kasutajaid kaks korda rohkem

Sel nädalal sai läbi riigiportaali eesti.ee tutvustav teavituskampaania, mis sai alguse jõulu esimesel pühal. Jaanuarikuu jooksul kahekordistus @eesti.ee e-posti aadressi loojate arv, riigiportaali külastajate arv tõusis poolteist korda.

Eesti.ee peatoimetaja Argo Leetmaa sõnul oli kampaania üks eesmärke kutsuda inimesi oma @eesti.ee e-posti aadressi aktiveerima. “Nagu numbritest näha, selle eesmärgi täitsime me tublilt. Kampaania jooksul kasvas uute ametliku e-posti suunamiste arv võrreldes detsembriga üle kahe korra.“

@eesti.ee aadress on ametlik suhtlusvahend riigi ja kodaniku vahel, mis inimese eluea jooksul ei muutu. Seda saab kasutada ka isiklikuks suhtluseks, kui soovitakse usaldusväärset ja neutraalset meiliaadressi. Detsembrikuus oli uusi @eesti.ee suunamisi 1600, kampaania jooksul suunas enda ametliku e-posti aadressi ära 3600 inimest.

Teavituskampaania korraldajad loodavad, et peale kampaaniat teab senisest oluliselt suurem osa inimestest riigiportaali olemasolust ning internetikasutajad oskavad avalikke e-teenuseid või teavet otsides pöörduda aadressile www.eesti.ee.

Eestis varem korraldatud uuringud on näidanud, et elanikkonna teadlikkus avalikest teenustest on madal, mis on üks kitsaskoht e-riigi arengus. 2008. aasta lõpus läbi viidud uuring näitas, et 45% küsitletutest ei osanud spontaanselt nimetada mitte ühtegi riigi e-teenust. Riigiportaali teadis 47% vastanutest.

Teavituskampaania toimus Euroopa Liidu struktuurifondide programmi „Infoühiskonna teadlikkuse tõstmine“ raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Teema: Infoühiskonna teadlikkus, Riigiportaal

Lisatud 09.02.2012

Tagasi lehele "Uudised"