Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Uus rekord: RIHA registreering 1,5 tunniga

5.12.2011

Eelmisel nädalal registreeriti riigi infosüsteemi haldussüsteemis (RIHA) Triogames OÜ elektrooniline arvestus- ja kontrollsüsteem vähem kui 1,5 tunniga.

Triogames OÜ tegeleb hasartmängude korraldamisega ja on kohustatud liidestama oma elektroonilise arvestus- ja kontrollisüsteemi Maksu- ja Tolliameti infosüsteemiga. Liidese kaudu hakatakse edastama maksuarvestuse ja järelevalve teostamiseks vajalikke andmeid. Liidestus toimub riigi infosüsteemi turvalise andmevahetuskihi X-tee kaudu. Lähemal ajal seavad taolise liidestuse endale sisse kõik hasartmängude korraldajad. 

Erasektori suhtlemine riigiasutustega üle masinloetavate elektrooniliste kanalite on maailmas aktuaalne trend. Eestis on andmevahetuskihi X-tee kaudu riigiga andmeid vahetavaid ettevõtteid praegu 20–30, kuid oodata on selle arvu kasvu.

X-teele juurdepääsude avamiseks tuleb riigi infosüsteemiga liidestuval ettevõttel kirjeldada oma süsteemi liides RIHAs ja läbida registreerimise menetlus. See on vajalik, et hoida X-tee liikluse kõrget usaldatavust ja turvataset. Kirjeldamine on tehtud lihtsaks. Maksu- ja Tolliamet avaldas X-teega liidestumise tehnilise spetsifikatsiooni. RIA spetsialistid koostasid RIHAs kirjeldamise samm-sammulise juhendi, mis võimaldab ettevõttel kiirelt sisestada vajalikud andmed. Selle eesmärk on hoida kirjeldamiskoormus minimaalsena ja menetlus ettevõtetele arusaadavana.

X-teed ja RIHA haldava RIA eesmärk on pakkuda taristut riigi ja ettevõtete elektrooniliseks suhtluseks, tehes suhtlemise mugavaks ja aega kokkuhoidvaks.

Teema: RIHA

Lisatud 07.12.2011

Tagasi lehele "Uudised"