Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Riigiportaali uuendused 2011

26. novembril jõudis kasutajate ette põhjalikult uuendatud riigiportaal eesti.ee, mis valmis kasutajate tagasiside põhjal ja on vanast riigiportaalist oluliselt erinev.

RIA peadirektori asetäitja Kalle Arula sõnul algas portaali põhjalik uuendamine kasutajate arvamuste uurimisega. „Küsisime kõigepealt inimeste soove ja tagasisidet olemasolevale riigiportaalile. Seejärel analüüsisime tagasisidet ja uurisime võimalusi muuta mahukas portaal kasutajatele võimalikult mugavaks. Sel moel portaali uuendamine võttis küll rohkem aega, kuid loodame, et koos kasutajatega saime portaali, mida on lihtsam kasutada.“

Uuendatud riigiportaali esimene oluline muudatus on info kiirem leidmine. Portaalis on artiklid, teenused ja kontaktid nüüd omavahel paremini seotud. Iga teenuse juures on selle sisu selgitav tekst, viited artiklitele, kontaktandmetele, seotud õigusaktidele ja muule olulisele infole.

Teine uuendus on kasutaja isiklike asjade menüü – „Minu asjad“. Uue võimalusena on portaalis „Minu dokumentide“ kaust, kus kasutaja saab luua dokumendi, selle allkirjastada ning saata see otse vajaliku asutuse dokumendiregistrisse. „Minu dokumentidesse“ saabuvad ka ametiasutuste vastused saadetud taotlustele, avaldustele, päringutele jne.

Minu asjade alla on koondatud ka juba tuttavad rakendused, nagu e-post, teavituskalender, enda registreeritud elukohaandmete vaatamine, SMS-teavituste tellimine, lemmiklinkide haldamine ja kümne viimati kasutatud teenuse vaatamine.

Riigiportaali uuendamist toetatakse Euroopa Liidu struktuurifondidest.

Eesti.ee uudistega saab end kursis hoida ka meie Facebook lehel: https://www.facebook.com/eesti.ee


Kas said vastuse oma küsimusele?

Lisatud 10.01.2012
Uuendatud 05.07.2012

Tagasi lehele "Riigiportaal eesti.ee"