Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus
Seaded

 

Uue ID-kaardi tarkvaraga Linuxil ja Macil rohkem võimalusi

Linuxi ja Maci omanikud saavad uue ID-kaardi tarkvara avaliku testversiooniga veebilehtedele sisse logida, dokumente allkirjastada ja ID-kaardi PIN-koode muuta.

RIA asedirektor Kalle Arula sõnul lubab uus tarkvara lisaks Windowsile ka Maci ja Linuxiga ID-kaardi võimalusi kasutada. „Kuigi tarkvara sai äsja valmis ja mõned veebilehed alles seadistavad ennast uue lahendusega töötama, saab uue tarkvaraga oma arvutis digiallkirju vaadata ja anda, ID-kaarti hallata ning end veebis autentida. Veebilehtedel allkirja andmise võimalus tekib järk-järgult – selleks peavad süsteemide omanikud, näiteks suuremad pangad, oma tarkvara veel seadistama.“

„Samas tuleb uut tarkvara paigaldades meeles pidada, et tegemist on avalikuks testimiseks mõeldud versiooniga ja kasutajatel võib esineda probleeme. Windowsi omanikel soovitame veel kasutada vanemat versiooni – panime esmajärjekorras oma jõu tarkvara arendamisele nende süsteemide tarvis, millel varem ID-kaardi tugi puudus,“ lisas Arula.

Uue tarkvaraga saavad Maci ja Linuxi kasutajad esimest korda ID-kaardi graafilise haldusvahendi ning allkirjastamise tööriista. ID-kaardi tarkvara valmistas RIA tellimisel OÜ Smartlink, tarkvara valmimist toetas EL Regionaalarengu fond.

Uue ID-kaardi tarkvara saab alla laadida aadressilt: https://id.eesti.ee

Teema: PKI

Lisatud 12.10.2009

Tagasi lehele "Uudised"